Jazda na rolkach – nie tylko dla dzieci!

Wiosna w pełni, co oznacza, że wielu z nas chce w zdrowy i przyjemny sposób spędzać czas na świeżym powietrzu. Jedną z coraz popularniejszych aktywności, nie tylko wśród młodzieży, lecz również wśród dorosłych jest jazda na rolkach. Okazuje się, że to jedna z najzdrowszych form aktywności fizycznej! Jakie są zalety jazdy na rolkach?

Jazda na rolkach jako doskonała forma relaksu

W kontekście aktywności fizycznej zazwyczaj wspomina się o korzyściach zdrowotnych czy też wynikających z utraty zbędnych kilogramów. To rzeczywiście jedne z głównych atutów jazdy na rolkach, ale nie jedyne. Jazda na rolkach to bardzo przyjemny sposób na odreagowanie, zrelaksowanie się i ogólne odprężenie.

jazda na rolkach
Rolki to świetny sposób na relaks i spędzenie wolnego czasu z bliskimi.

Sprzyja wyładowaniu stresu poprzez wysiłek fizyczny, a jeżeli lubimy uprawiać sport w samotności, daje też możliwość spokojnego przemyślenia różnych problemów na łonie natury. Jazda na rolkach nie jest zarezerwowana tylko dla osób wysportowanych czy z dobrą kondycją – to sport dla każdego, kto cieszy się względnym zdrowiem i fizyczną sprawnością, także dla osób starszych. Poza tym na rolkach można jeździć właściwie wszędzie, gdzie znajdziemy równą, stabilną trasę – na chodniku, w parku czy też na większych placach. I co dla wielu ważne, przygotowanie się do jazdy na rolkach nie jest kosztowne – najważniejszym wydatkiem są oczywiście rolki, kosztujące w granicach 100 – 200 złotych.

jazda na rolkach
Do jazdy na rolkach potrzebne nam są jedynie rolki i ochraniacze.

Do tego dochodzą ochraniacze na kolana, łokcie oraz kask, a także wygodne spodenki i koszulka – taki pełny sportowy strój do jazdy na rolkach również będzie kosztował w graniach 100 – 200 złotych, przy czym nie są to wydatki obowiązkowe.

Inne zalety jazdy na rolkach

Jazda na rolkach to sport idealny dla kogoś, kto pragnie zgubić zbędne kilogramy, a przy tym chce czerpać prawdziwą przyjemność z aktywności fizycznej. Okazuje się, że podczas godzinnej jazdy można spalić aż 700 kalorii. Trenując 2 – 3 razy w tygodniu mamy realną szansę na szybkie i zdrowe schudnięcie. Jeżdżenie na rolkach jest lepsze od biegania dla osób mających problemy ze stawami, gdyż ich nie obciąża. Podczas jazdy ruch naszego ciała jest płynny, więc kręgosłup i kolana nie są aż tak obciążone, jak podczas biegania. Poza tym podczas jazdy na rolkach ćwiczymy tak naprawdę wszystkie mięśnie naszego ciała, co świetnie je rozbudowuje i sprawa, że nasze ciało staje się jędrne.

jazda na rolkach
Rolki to sport uwielbiany przez kobiety, gdyż świetnie ujędrnia i podnosi pośladki.

Dlatego też ten sport wybierają szczególnie kobiety, którym zależy na podniesieniu pośladków i ujędrnieniu nóg. Jazda na rolkach to także świetna zabawa dla dzieci. Jest to sport uniwersalny dla każdego, komu zależy na zdrowym stylu życia, ale z powodu różnych ograniczeń nie mogą inaczej trenować.

Dodaj komentarz