Fuzja dwóch banków – czego należy się spodziewać?

W dzisiejszych czasach bankowość internetowa stanowi codzienną część życia milionów Polaków. I nic w tym dziwnego – internetowe usługi bankowe dają możliwość niemalże błyskawicznego sprawdzenia stanu konta, zarządzania lokatami, wykonywania przelewów, a nawet doładowywania telefonów. Jesteśmy przyzwyczajeni, że w tych kwestiach wszystko trwa zaledwie kilka sekund. Łatwo więc popaść w zniecierpliwienie, gdy coś idzie nie tak. Coś podobnego miało niedawno miejsce z powodu fuzji dwóch banków – BPH i Alior. Utrudnione było między innymi logowanie do banku poprzez aplikację mobilną. Jak rozwiązano tę trudność?

Fuzja banków BPH i Alior

27 marca tego roku nastąpiło połączenie Alior Banku z częścią banku BPH. W efekcie wszystkie systemy, usługi oraz produkty są od tej chwili wspólne. Po fuzji Bank BPH ma obsługiwać tylko Klientów indywidualnych posiadających w tym banku kredyty hipoteczne. Wszystkie inne produkty są natomiast przeniesione do Alior Banku.logowanie A więc Klienci indywidualni posiadający kredyt hipoteczny w Banku BPH będą do chwili jego spłacenia Klientami dwóch banków. Natomiast wszyscy inni stają się automatycznie Klientami Alior Banku. Oznacza to również, że wszyscy Klienci Banku BPH korzystający dotychczas z bankowości mobilnej i internetowej mieli zostać przeniesieni do bankowości internetowej Alior Banku i korzystać z nowej aplikacji mobilnej. Niestety, przez kilka dni od chwili fuzji banków występowały pewne problemy, utrudnione było logowanie, sprawdzenie konta, obsługa kart płatniczych i inne tego typu usługi. Jak Alior Bank rozwiązał ten problem?

Sprawna obsługa Klientów to podstawa!

Z doniesień Alior Banku tylko nieliczna grupa Klientów miała problemy wymienione wcześniej. Dotyczyło to jakichś kilkuset osób, co w porównaniu z ogólną ilością Klientów obu banków stanowi niewielki odsetek. Poza tym bank na bieżąco starał się usuwać powstałe awarie. Jak wyjaśniono, główną przyczyną problemów związanych z logowaniem i korzystaniem z bankowości internetowej był fakt, że zbyt dużo osób naraz chciało wykonać tę operację, co wywołało utrudnienia.

logowanie
Część Klientów przechodzących z banku BPH do Alior Banku miało problemy z logowaniem do aplikacji mobilnej, szybko jednak zostały one rozwiązane.

Mimo to z danych wynika, że nowa bankowość internetowa działała bardzo sprawnie – w pierwszym dniu po fuzji do systemu z powodzeniem zalogowało się ponad 99,6% Klientów, którzy podjęli taką próbę. Alior nie zignorował żadnego zgłoszenia o problemach z logowaniem i korzystaniem z bankowości internetowej. Odpowiedział na 22 tysiące zapytań napływających drogą telefoniczną, ponad 700 zapytań mailowych i 3 tysiące zapytań z helpdesku. Wszystkie te wysiłki pozwoliły w szybkim czasie opanować problem i umożliwić wszystkim Klientom banku Alior swobodne korzystanie z jego usług i logowanie się do aplikacji mobilnej.

Dodaj komentarz