Kaseton świetlny reklamowy – czym się kierować przy jego wyborze?

Reklama w 2022 roku przybiera coraz nowsze formy. Jedną z nich jest kaseton świetlny reklamowy. Przy użyciu ciekawego oświetlenia i loga bądź znaku, można stworzyć ciekawą kompozycję, która przyniesie oczekiwany efekt. Czym dokładnie jest i jak wybrać ten odpowiedni?

Czym jest kaseton świetlny?

Kaseton świetlny jest to forma reklamy, którą podświetlają od zewnątrz specjalne lampki. Najczęściej montuje się ją na zewnątrz budynku. Przyjmuje zwykle formę prostokąta o różnej grubości, jednak zazwyczaj jest to około kilkanaście centymetrów. Kaseton może mieć formę jednostronną, czyli taką, którą montuje się bezpośrednio do ściany lub dwustronną, umieszczaną prostopadle do ściany. Nazywany jest także semaforem. Kasetony świetlne mogą przybierać różne formy i kształty.

Z czego wykonane są kasetony?

Wiedząc już, czym jest sam kaseton, można przejść do materiałów, z jakich zostaje wykonany standardowy produkt tego typu. Fronty kasetonów mogę być wykonane na kilka sposobów. Pierwszym z nim jest front plexi, czyli twardy materiał, który stosuje się w niewielkich formatach. Kolejnym przykładem są fronty frezowane lub tłoczone, które pozwalają na uzyskanie efektu przestrzennego.

Tkanina winylowa, zwana także elastycznym licem, umożliwia wykonanie o wiele większych kasetonów bez jakichkolwiek łączeń, co daje większe poczucie estetyki. Następnym materiałem jest dibond, czyli produkt kompozytowy, który składa się z kilku warstw blachy aluminiowej. Kaseton może być również wykonany z drewna bądź samego aluminium.

Podświetlenie kasetonów reklamowych

Co praktycznie zawsze wyróżnia taką formę reklamy, to neon LED. Możliwość podświetlenia kasetonów jest bardzo ważna, gdyż taka reklama widoczna jest bardzo dobrze nawet w nocy. Technologia LED jest zyskuje obecnie największą popularność ze względu na możliwość precyzyjnego rozmieszczenia lampek pod wybranymi elementami, które umieszcza się na kasetonach. Dużą zaletą takiego typu oświetlenia jest przede wszystko oszczędność energii. Te najnowsze kasetony posiadają także system ,,dzień/noc/, które po zmroku automatycznie uruchamiają system świetlny.

Podział kasetonów

Wybór kasetonów na rynku jest niezwykle szeroki, jednak są pewne klasyfikacje, które mogą ułatwić wybór. Można podzielić je na zewnętrzne, które są niezwykle szczelne, oraz wewnętrzne, które mogą być wykonane z materiałów, które są mniej odporne na czynniki zewnętrzne. Występują także kasetony niepodświetlane, które są pozbawione źródła światła oraz podświetlane, które można zobaczyć na ulicach najczęściej.

Dodaj komentarz