Kaszel mokry: walcz z infekcją!

Witajcie Moi Drodzy!

Lato w pełni, nikt z nas więc nie chce nawet myśleć o infekcjach czy chorobach. Ale spójrzmy prawdzie w oczy: nawet latem możemy się przeziębić, złapać mokry kaszel i katar, a nawet poważniejsze choroby, takie jak anginę czy grypę. Warto więc pomyśleć o tym już teraz i odpowiednio się chronić.

Mokry kaszel – nie lekceważ go!

kaszel mokry
Kaszel mokry to objaw przeziębienia, ale też zapalenia gardła, oskrzeli, a nawet płuc.

Z mokrym kaszlem mamy do czynienia, gdy czujemy zalegającą wydzielinę w gardle, którą trudno nam odkrztusić. To wywołuje odruch kaszlu, jednak to wciąż za mało, aby pozbyć się tej wydzieliny. Mokry kaszel zwykle pojawia się przy katarze. Wtedy częściej oddychamy ustami, przez co gardło o wiele bardziej jest narażone na działanie bakterii i wirusów. Nieleczony mokry kaszel może doprowadzić do zapalenia gardła, oskrzeli, a nawet płuc. Nigdy więc nie powinniśmy go ignorować.

Jak leczyć mokry kaszel?

Oczywiście nie oznacza to, że od razu mamy biec do lekarza po antybiotyki. Są dużo lepsze, równie skuteczne, a przy tym naturalne metody na radzenie sobie z kaszlem mokrym i przeziębieniem. Znanym i stosowanym od lat sposobem jest płukanie gardła roztworem wody i soli. Sól ma działanie antybakteryjne, więc usuwa przyczynę kaszlu mokrego, a ponadto nawilża podrażnioną śluzówkę. Warto zażywać coś na odkrztuszenie. W aptece bez recepty możemy zakupić syropy na kaszel mokry, które rozrzedzają wydzielinę, dzięki czemu jej odkrztuszenie jest o wiele łatwiejsze.

kaszel mokry
Syrop na mokry kaszel ma za zadanie rozrzedzić zalegającą wydzielinę.

Nie zapominajmy też o wzmacnianiu odporności organizmu, gdyż bez niej choroba szybko nawróci. Pomoże nam w tym przyjmowanie rutyny, tranu i witaminy C w tabletkach, jedzenie owoców i warzyw oraz ubieranie odpowiednie do temperatury panującej na dworze. Pamiętajmy, że kaszel mokry może okazać się poważnym schorzeniem, jeśli w porę się nim nie zajmiemy.

Pozdrawiam,
P.

One thought on “Kaszel mokry: walcz z infekcją!

  1. Na kaszel mokry wg mnie najlepiej działa syrop fosidal, bo nie tylko łagodzi, ale leczy (jest przeciwzapalny, więc zwalcza przyczynę kaszlu, czyli stan zapalny). Daję go dzieciom, ale też stosuję jak my z mężem chorujemy

Dodaj komentarz