Kominy ceramiczne systemowe – co to jest?

Kominy ceramiczne systemowe – co to jest?

Systemy kominowe wykonane z ceramiki, określane również jako kominy ceramiczne systemowe, są popularną alternatywą dla kominów murowanych. Czym charakteryzują się tego typu kominy? Kiedy warto się na nie zdecydować? Gdzie je kupić?

Komin systemowy – co to jest?

Terminem kominów systemowych nazywa się takie rodzaje kominów, które składają się ze współpracujących ze sobą elementów. Dzięki temu, że elementy te pasują do siebie, komin może być wykonany w dowolnej konfiguracji odpowiadającej oczekiwaniom inwestora.

Najpopularniejsze są kominy ceramiczne – https://kominprofil.pl/kominy-ceramiczne/ systemowe, które powstają z wysokiej jakości ceramiki, dzięki czemu wyróżniają się wysoką odpornością na znaczne temperatury oraz zmiany temperatur, do jakich może dochodzić w przewodzie kominowym. W ten sposób są one również bardzo wytrzymałe i trwałe, dlatego mogą posłużyć na wiele lat.

Elementy systemów kominowych

W skład kominów systemowych wchodzi szeroka gama elementów, do których zaliczane są przede wszystkim:

  • rury ceramiczne – gładkie i profilowane

  • pustaki kominowe, w których umieszcza się rury

  • wełna mineralna do ocieplenia komina

  • podstawa pod komin

  • elementy przyłączeniowe – trójniki

  • elementy dodatkowe – kratki nawiewne, przewietrzające, przesłony, pokrywy, drzwiczki, uchwyty, stożki wylotu spalin

Podczas montażu elementy te łączone są ze sobą z wykorzystaniem odpowiednich mas zaprawowych, dzięki czemu można uzyskać szczelną konstrukcję komina.

Gdzie można zastosować kominy systemowe?

Nowoczesne kominy ceramiczne systemowe mają szerokie zastosowanie i mogą być one wykorzystane w wielu różnych inwestycjach.

Bardzo często są one wybierane do montażu w domach jednorodzinnych, gdzie mogą posłużyć do wykonania instalacji kominowej i dodatkowo wentylacyjnej, ponieważ dostępne są też systemy z dodatkowymi przewodami.

Również kominy ceramiczne mogą posłużyć do wykonania instalacji w budynkach wielorodzinnych o różnej wysokości.

Ponadto mogą być one też wykorzystywane jako kominy przemysłowe w różnych branżach.

Gdzie zamówić kominy systemowe?

Sprzedażą kominów systemowych zajmuje się obecnie wiele firm, które zapewniają dostęp do szerokiej gamy systemów o zróżnicowanych parametrach technicznych.

Warto sprawdzić dostępne warianty kominów, aby dobrać taki, który będzie mógł zapewnić najlepszą efektywność pracy, a przy tym będzie cechować się przystępnymi cenami oraz tanim transportem, na przykład na palecie.

Więcej informacji na temat kominów ceramicznych systemowych można znaleźć na stronach ich producentów oraz w sklepach zajmujących się ich sprzedażą.

Dodaj komentarz