Kurs obsługi lustrzanki dla początkujących – czego się nauczysz?

Lustrzanka to obecnie jeden z najczęściej nabywanych aparatów fotograficznych, głównie ze względu na możliwości, jakie daje, oraz wygodę i komfort obsługi, które oferuje. Jednak sam zakup sprzętu nie sprawi, że z marszu będziemy wykonywać ostre, idealnie skomponowane zdjęcia dobrej jakości. Do tego potrzebna jest odpowiednia wiedza, a tę możemy zdobyć jedynie, zapisując się na naprawdę dobry kurs obsługi lustrzanki dla początkujących. Podpowiadamy, gdzie go odbyć.

Kurs obsługi lustrzanki dla początkujących – szukamy najlepszej szkoły

Jako świeżo upieczony właściciel wymarzonej lustrzanki z pewnością nie możesz się doczekać jej wypróbowania. Zanim to zrobisz, warto, abyś posiadł przynajmniej podstawową wiedzę na temat obsługi tego aparatu. Fakt, możesz ją nabyć „metodą prób i błędów” lub postarać się przyswoić, kartkując literaturę, prasę fachową, a nawet instrukcję obsługi. Jednak to wciąż zbyt mało, aby robić naprawdę dobre czy przynajmniej ciekawe zdjęcia.

Kompleksową wiedzę na temat Twojego nowego nabytku oferuje Ci jedynie dobry i sprawdzony kurs obsługi lustrzanki dla początkujących. Dlaczego? Przede wszystkim w czasie zajęć nie tylko przyswajasz teorię, ale masz możliwość jej wypróbowania w praktyce i to pod czujnym okiem profesjonalisty, który jednocześnie pełni rolę Twojego nauczyciela. Taki kurs dla początkującego fotografa to także świetna okazja do natychmiastowej korekty błędów, jakie być może popełniasz, biorąc w ręce swoją lustrzankę.

W trakcie zajęć masz też kontakt z innymi fotografami. Razem możecie dzielić się spostrzeżeniami oraz wymieniać doświadczeniami. I rzecz dość istotna – takie szkolenie to gwarancja, że nabywasz wiedzy najbardziej niezbędnej w postaci skondensowanej. To oszczędza Ci czasu na samodzielne poszukiwania: po ukończeniu kursu i powrocie do domu, możesz po prostu zacząć robić naprawdę dobre zdjęcia, które będą zdobywały pozytywne opinie. Wiesz już, do czego jest Ci potrzebny taki kurs. Czas na podpowiedź, jak wybrać miejsce, gdzie go odbędziesz.

 

 Czego możesz nauczyć się w czasie kursu

Kurs obsługi lustrzanki pozwoli Ci fotografować w trudnych warunkach oświetleniowych

Kurs obsługi lustrzanki dla początkujących składa się zazwyczaj z dwóch bloków – teoretycznego i praktycznego. W trakcie zajęć teoretycznych omówione zostają najważniejsze kwestie dotyczące obsługi aparatu. Z nich dowiesz się między innymi tego, jak działa i z jakich elementów składa się Twój aparat; czym jest i jak uzyskać głębię ostrości; czym są formaty RAW i JPG oraz w jaki sposób dobierać właściwy obiektyw. Ponadto poznasz też najważniejsze terminy i pojęcia związane z wykonywaniem zdjęć przy użyciu lustrzanki. Przykładowe z nich to: matryca, ogniskowa, zoom, braketing czy ISO.

Z kolei zajęcia praktyczne wprowadzą Cię w tajniki wykonywania zdjęć przy pomocy lustrzanki. Na zajęciach praktycznych nauczysz się: nastawiania ostrości i poznasz zalety ręcznej metody; kiedy i jak stosować korektę ekspozycji; jak fotografować przy różnym oświetleniu oraz czym jest panning. Ponadto będziesz mógł dowiedzieć się, jak robić modne zdjęcia z rozmytym tłem. Co niezwykle ważne: do każdej lekcji przygotowane jest specjalne wprowadzenie, tak byś mógł jednocześnie usystematyzować swoją wiedzę lub też sprawdzić jej poziom.

 

Słowem podsumowania – jeśli właśnie zostałeś szczęśliwym posiadaczem lustrzanki i chcesz zacząć robić nią zdjęcia, zapisz się wcześniej na kurs dla fotografów, który najlepiej przygotuje Cię do pracy z Twoim sprzętem. Poszukaj szkoły z pozytywnymi opiniami, długą obecnością na rynku i takiej, która oferuje Ci coś więcej niż suche zaprezentowanie niezbędnej wiedzy.

Co jest jeszcze ważne przy wyborze kursu obsługi lustrzanki dla początkujących? Zwróć uwagę na kadrę. Powinni tworzyć ją prawdziwi pasjonaci fotografii, posiadający jednocześnie zdolność luźnego przekazywania najbardziej przydatnych i istotnych informacji, a przede wszystkim – osoby z doświadczeniem w fotografii cyfrowej.

Dodatkowym atutem idealnej szkoły na początek przygody z lustrzanką są niezbyt liczne grupy i szczegółowy plan zajęć. Pozostaje tylko znaleźć kurs obsługi lustrzanki dla siebie!

Dodaj komentarz