Aspiryna – czy tylko na gorączkę?

Gdy dopadną nas typowe objawy przeziębienia: ból mięśni, stan podgorączkowy czy ból gardła, jak najszybciej stosujemy znane nam leki bez recepty, które pomogą nam szybko je zwalczyć. Jednym z najpopularniejszych wyrobów medycznych tego typu jest Aspiryna. Okazuje się jednak, że może miećo wiele szersze działanie niż inne leki przeciw przeziębieniu i grypie. Warto się dowiedzieć na co jest Aspiryna, prócz objawów przeziębienia.

Na co jest Aspiryna? To lek uniwersalny!

Aspiryna, a konkretniej zawarta w niej substancja czynna nazywana kwasem acetylosalicylowym, ma szerokie zastosowanie w medycynie. Dla nas najbardziej znaną i cenioną właściwością tej substancji jest działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe, Aspiryna może pomóc przy bólach głowy, pleców czy mięśni.

na co jest aspiryna
Aspiryna to znany i skuteczny lek przeciwbólowy.

Ból może mieć bardzo różne przyczyny – bywa wynikiem urazu tkanek, ale czasem pojawia się zupełnie bez powodu. Bóle głowy mogą mieć podłoże napięciowe, migrenowe czy też związane z ciśnieniem. Na co jest Aspiryna w takich przypadkach? Może uśmierzyć ból, niwelując jego przyczynę. Oczywiście istnieją bóle związane z poważniejszymi schorzeniami, w takich wypadkach Aspiryna może pomóc tymczasowo. Oprócz tego Aspiryna może skutecznie zwalczać objawy przeziębienia i grypy, takie jak katar, kaszel czy stan podgorączkowy.

na co jest aspiryna
Aspiryna to również skuteczny lek na objawy przeziębienia i grypy.

Pozwala już w pierwszej fazie zlikwidować wirusy wywołujące wspomniane objawy, zanim jeszcze rozwiną się na dobre. Ale to nie jedyne zastosowanie Aspiryny.

Aspiryna pomoże w sprawach sercowych

Niewiele osób wie, że Aspiryna i zawarty w niej kwas acetylosalicylowy może mieć szerokie zastosowanie w leczeniu chorób serca, a także podczas zabiegów, by zapobiegać krzepnięciu krwi. Aspirin Cardio to wyrób medyczny podawany w przypadku niestabilnej chorobie wieńcowej, świeżo przebytym zawale serca lub podejrzeniu zawału, a także w celu zapobiegania powtórnego zawału. Ponadto można go zastosowa w celu zapobiegania powikłaniom zatorowo-zakrzepowym po chirurgicznych zabiegach.

na co jest aspiryna
Aspirin Cardio to lek wykorzystywany w chorobach serca.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Dodaj komentarz