Najdroższe telefony świata – czy są warte swej ceny?

Obecnie telefon komórkowy to nie tylko urządzenie służące do porozumiewania się z innymi – to gadżet, który posiada mnóstwo dodatkowych aplikacji i możliwości i który może być synonimem luksusu czy wręcz ekstrawagancji. Poznaj kilka najdroższych modeli telefonów, które można dziś znaleźć na rynku!

Najdroższe telefony – co je wyróżnia?

Najdroższe telefony świata, jak się okazuje, wcale nie są najdroższe ze względu na najnowocześniejszy system operacyjny czy rewelacyjne możliwości aparatu. Cena zależy głównie od materiałów, z jakich telefon powstał. Doskonałym tego przykładem jest model telefonu stworzony przez szwajcarskiego producenta biżuterii Savelli.najdroższe telefony Choć model ten to najzwyklejszy smartfon z systemem Android, kosztuje aż 250 000 dolarów. Dlaczego? Gdyż do wykonania jego obudowy użyto m. in. skóry pytona i iguany, a także szmaragdy, brylanty, szafiry i białe złoto.

Innym modelem telefonu, który można zaliczyć do tych najdroższych, jest Diamond Crypto Smartphone, stworzony przez austriackiego jubilera Petera Aloissona, znanego z produkcji luksusowych telefonów dla najbogatszych Rosjan.najdroższe telefony Co wyróżnia ten model smartfona? Otóż posiada on obudowę z platyny wyłożoną 28 brylantami. Mało? Znajdziemy w nim też osiem sztuk błękitnych diamentów oraz przyciski nawigacyjne z czerwonego złota, również wyłożone brylantami. Cena tego gadżetu wynosi bagatela 1 300 000 dolarów.

Najdroższy telefon świata to obecnie Falcon SuperNova Pink Diamond iPhone 6. Model ten wyceniono aż na 95 milionów dolarów, choć nie jest wysadzony wieloma drogocennymi kamieniami – posiada jeden duży, w dość rzadko spotykanym kolorze różowym, z tyłu obudowy wykonanej ze złota.najdroższe telefony Istnieje jego nieco tańsza wersja z kamieniem niebieskim, która kosztuje 48 milionów dolarów.

Kto sobie pozwala na takie wydatki?

Nie da się ukryć, że podane wyżej sumy są dla nas, zwykłych ludzi zupełnie abstrakcyjne. Nikt z nas nie mógłby pozwolić sobie na taki telefon, rodzi się więc pytanie – czy ktoś to w ogóle kupuje, a jeśli tak, to kto? To bez wątpienia gadżety dla osób z wyższych sfer, którzy na brak pieniędzy nie narzekają. Zakup tak drogiego telefonu to swego rodzaju kaprys, który ma pokazać, że na wszystko ich stać. To także rodzaj mody wśród ludzi bogatych, chyba nie do końca zrozumiały dla nas, szarych ludzi z państwowymi pensjami…

Dodaj komentarz