Najlepsze smartfony dla biznesmenów

Dzień dobry Moi Drodzy!

Dziś chcę nawiązać do tematu, który wielu z Was jest bliski, mianowicie nowinki technologiczne. Przyznam, że technologia rozwija się w tak szybkim tempie, że osoba średnio zainteresowana może zwyczajnie nie nadążyć za nowościami. No i niestety ja do takich należę. 🙂 Niemniej wiem, czym dla mnie osobiście charakteryzują się najlepsze smartfony i właśnie tych konkretnych cech poszukuję w każdym nowym sprzęcie. Dziś chcę się z Wami podzielić, jakie cechy, moim zdaniem, powinien posiadać najlepszy smartfon dla biznesu.

Najlepszy smartfon dla przedsiębiorcy to nie ten z „bajerami”

Początkowo smartfony były skierowane wyłącznie do grupy Klientów biznesowych. Nie posiadały żadnych funkcji rozrywkowych, a jedynie te przydatne w prowadzeniu firmy, jak stały dostęp do Internetu i poczty elektronicznej, rozbudowany terminarz czy wytrzymała bateria. Dzisiaj smartfon to w rękach dzieci kolejna bardzo droga zabawka. Jak wśród tych smartfonów znaleźć taki, który będzie odpowiedni dla przedsiębiorcy?

Najważniejsze funkcje dobrego smartfona

Po pierwsze, smartfon musi mieć wytrzymałą baterię pomimo częstego korzystania z niego. Najlepszy smartfon umożliwia ciągłą pracę na nim nawet przez dwa dni bez potrzeby ładowania. To świetna funkcja, zwłaszcza gdy przedsiębiorca musi czasem pracować w terenie i nie ma możliwości podładować telefonu. Rozładowana bateria w trakcie pracy to prawdziwa zmora, dlatego porządny biznesowy smartfon powinien w tym względzie być naprawdę wytrzymały.

najlepsze smartfony
Najlepsze smartfony dla przedsiębiorców muszą mieć wytrzymałą baterię oraz stały dostęp do poczty elektronicznej.

Kolejna sprawa to jakość rozmów video. Smartfon powinien zapewniać nam żywy obraz przy każdym oświetleniu oraz wysokiej jakości dźwięk. Dobrze, gdy posiada w zestawie słuchawki z mikrofonem, które wytłumiają hałasy z otoczenia. Dzięki temu rozmowy na budowach nie będą polegały na krzyczeniu do słuchawki i nerwach, ale na komfortowej rozmowie z możliwością zobaczenia obrazu, na przykład postępów na budowie, bez potrzeby bycia tam osobiście. Dla właścicieli firm budowlanych to ogromna wygoda. Z tą funkcją łączy się też wysokiej jakości aparat fotograficzny wbudowany w smartfon. Najlepiej, gdy umożliwia robienie zdjęć nawet pod wodą czy podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Najlepszy smartfon powinien też posiadać system operacyjny, który ułatwi wysyłanie i odbieranie e-maili, kontaktowanie się na video-konferencjach z pracownikami czy odbieranie danych o dużej pojemności.

najlepsze smartfony
Smartfon dla przedsiębiorcy musi też zapewniać wysoką jakość rozmów pomimo hałasu w otoczeniu, gdy np. jest on na budowie.

A jak Wy wyobrażacie sobie najlepsze smartfony? Czekam na Wasze opinie!

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz