Nowoczesne okapy kuchenne – jakie mają możliwości?

okap

Okap kuchenny to niezwykle praktyczne urządzenie. Można się z nim spotkać w większości kuchni. Co ciekawe, popularność tego urządzenia z roku na rok rośnie. Wynika to z tego, że dziś na rynku dostępne są nowoczesne okapy kuchenne wyposażone w wiele praktycznych funkcji. Urządzenie jest nie tylko skuteczniejsze w działaniu, ale również wygodniejsze w użytkowaniu. Warto zatem wiedzieć, jakie możliwości oferują proponowane obecnie przez producentów nowoczesne okapy.

Nowoczesne okapy kuchenne

Dziś na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta okapów kuchennych. Różnią się od siebie choćby swoją konstrukcją. Wybrać można m.in. okap ścienny, sufitowy, wiszący czy nawet okap wyspowy lub blatowy. Dzięki temu każdy ma możliwość doboru takiego urządzenia, które najlepiej odpowiada na indywidualne potrzeby i oczekiwania. To ważne, ponieważ tak szeroki wybór pozwala także dobrać okap pod kątem aranżacji kuchni i jej metrażu. Nie bez znaczenia jest również to, że obecnie oferowane okapy kuchenne to naprawdę nowoczesne urządzenia. Wyposażone są w innowacyjne funkcje, które nie tylko zwiększają ich skuteczność, ale również wpływają na większy komfort użytkowania. Wśród wspomnianych praktycznych funkcji i udogodnień wymienić można choćby lampkę, timer, pilot bezprzewodowy czy sensory zanieczyszczeń. Za co odpowiada każda z tych funkcji?

Praktyczna lampka w okapie kuchennym

Wiele nowoczesnych okapów kuchennych jest wyposażonych w praktyczną lampkę. Dzięki niej możliwe jest podświetlenie miejsca służącego do przygotowywania posiłków. Jest to dość przydatna funkcja zwłaszcza wieczorami. Często w celu wykonania kilku prostych czynności w kuchni wystarczy włączyć lampkę w okapie, zamiast włączać oświetlenie główne. Pozwala to zaoszczędzić energię. Co więcej, w okapach najczęściej stosowane są energooszczędne lampki LED, które cechują się nie tylko niskim poborem prądu, ale i długą żywotnością.

Funkcja timera w okapie kuchennym

Inną bardzo przydatną i praktyczną funkcją jest timer, czyli zegar odliczający czas. W okapach kuchennych timer stosowany jest w celu ustawienia konkretnego czasu, w którym urządzenie ma się wyłączyć. Jest to funkcja często wykorzystywana po zakończeniu gotowania. Zwrócić uwagę pod adresem https://kuchnieportal.pl/artykul/praktyczne-funkcje-nowoczesnych-okapow-kuchennych/ na temat Praktyczne funkcje nowoczesnych okapów kuchennych. Wówczas w kuchni unoszą się jeszcze różnego rodzaju zapachy. Aby się ich skutecznie pozbyć, wystarczy włączyć okap i ustawić czas, po którym ma się sam wyłączyć. Dzięki tej funkcji można spokojnie odpocząć w salonie, a w tym czasie okap oczyści powietrze w kuchni.

Pilot do okapu kuchennego

Praktycznym urządzeniem jest z pewnością pilot do okapu kuchennego. Standardowe okapy sterowane są za pomocą przycisków lub panelu na urządzeniu. Nowoczesne okapy wyposażone są w pilota, który umożliwia sterowanie urządzeniem z dalszej odległości. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa komfort użytkowania okapu. Odpowiednie ustawiania czy funkcję włączyć można bowiem na odległość, np. z salonu. Dzięki temu nie ma konieczności, ale specjalnie chodzić do kuchni tylko po to, aby włączyć lub wyłączyć urządzenie.

Sensor zanieczyszczeń w okapie kuchennym

Nowoczesne modele okapów kuchennych wyposażone są również w sensory zanieczyszczeń. Uruchamiają one automatycznie okap w momencie, w którym wykryją zanieczyszczenia w kuchni. Dodatkowo sensory regulować mogą również intensywność pracy urządzenia. Jeśli czujniki wykryją zwiększony poziom pary, wówczas okap automatycznie zacznie pracować intensywniej. Brak konieczności samodzielnej regulacji pracy okapu to także spora wygoda.

Dodaj komentarz