Nowy Ford Focus 3: oszczędny i ekologiczny

Ford Focus to jeden z flagowych modeli samochodów marki Ford. Nowy Ford Focus 3 z przeprojektowanym nadwoziem, większym zaawansowaniu technologicznym i wyjątkowo eleganckim wnętrzem stał się zdecydowanie najlepszym Fordem Focusem w historii. Poznajmy go nieco bliżej!

Ford Focus 3: osiągi i wydajność

Ważną rzeczą przy wyborze swojego modelu Forda jest decyzja odnośnie zastosowanego silnika. Nowy Ford Focus 3 oferuje nam trzy możliwości. Bez względu na to, którą z nich wybierzemy, możemy być pewni niezawodności i wydajności jazdy.

Pierwsza możliwość to silniki z serii EcoBoost, która została wzbogacona o model z pojemnością 1,5 litra.

ford focus 3
Silnik EcoBoost 1.5 litra

Model ten stanowi zmniejszoną wersję silnika 1,6-litrowego, co sprzyja oszczędności paliwa, jak również mniejszej emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Model dostępny jest w wariantach 150 i 182 KM we współpracy z sześciostopniową skrzynią biegów – ręczną bądź automatyczną. Dzięki temu jazda nowym Focusem wciąż jest przyjemna, lekka, a jednocześnie dynamiczna.

Kolejną nowością, jeśli chodzi o silniki w modelach Forda, jest 2,0-litrowy silnik wysokoprężny. Dostępny w wersji 150 KM z sześciostopniową ręczną skrzynią biegów lub automatyczną przekładnią PowerShift. W porównaniu z jego poprzednią wersją, ten model silnika emituje zdecydowanie mniej dwutlenku węgla do powietrza, czyniąc go ekologicznym zastępcą.

Nową opcją, jeśli chodzi o silnik do Forda Focusa 3 jest 1,5- litrowy TDCi, którego konstrukcja jest oparta na nieco większym, 1,6-litrowym poprzedniku.

ford focus 3
Silnik TDCi 1.5 litra

Zastosowane w nim unowocześnienia sprawiły, że przy wyjściowym poziomie 95 KM oferuje tę samą moc, co poprzednik, ale większą już od 120 KM. Jednocześnie umożliwia większą oszczędność paliwa oraz mniejszą emisję dwutlenku węgla. Dostępny jest z sześciostopniową dwusprzęgłową bądź ręczną skrzynią biegów oraz z automatyczną skrzynią biegów PowerShift.

System Auto-Start-Stop, a mniejsze zużycie paliwa

Producenci nowego modelu Forda Focusa zadbali też o funkcje dodatkowe mające zmniejszać zużycie paliwa. Jedną z nich jest system Auto-Start-Stop.

ford focus 3
System Auto-Start-Stop

Gdy samochód stoi w miejscu, na przykład w korku lub na czerwonym świetle, system ten wyłącza silnik. Mimo to energia elektryczna nadal dostarczana jest do innych funkcji samochodu, na przykład klimatyzacji czy radia, niemniej silnik nie spala w tym czasie paliwa. Ponowne uruchomienie samochodu następuje po wciśnięciu sprzęgła. System Auto-Start-Stop pozwala zauważalnie zmniejszyć zużycie paliwa zwłaszcza w ruchu miejskim, gdzie na porządku dziennym są korki oraz tłok.

Jeżeli chcielibyście poznać więcej ciekawych funkcji i rozwiązań, jakie zastosowano w nowym modelu Forda, zachęcam do zajrzenia TUTAJ.

Dodaj komentarz