Odżywka do włosów i jej zalety

Witajcie Drodzy Internauci!

Zbliża się lato, właściwie już za około dwa miesiące będzie w pełni, w związku z czym wielu zaczyna intensywniej o siebie dbać. Modne stają się ćwiczenia fizyczne, diety mające powodować szybką utratę wagi oraz różne kuracje mające na celu poprawić stan naszej skóry, włosów i paznokci. A ja chciałabym dziś wspomnieć o czymś, co z powodzeniem możemy używać cały rok i co z pewnością wpłynie pozytywnie na nasz wygląd. To odżywka do włosów. Jakie są rodzaje odżywek? Jaką wybrać, by okazała się najskuteczniejsza w naszej sytuacji?

Odżywka do włosów… po co?

wypadające włosy
Odżywka do włosów pomoże przy wypadających włosach.

Odżywka do włosów to kosmetyk bardzo popularny i przydatny w stylizacji i pielęgnacji włosów. Mogą go używać zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ale chętniej po nie sięgają chyba tylko panowie z długimi włosami. 🙂 Istnieją odżywki w kremie do spłukiwania, odżywki w formie maseczki na włosy, a także odżywki w mgiełce bez spłukiwania. Jaki jest cel stosowania odżywek? Przede wszystkim służą one wzmocnieniu włosów już u nasady, eliminują też problemy z włosami, z jakimi się akurat borykamy. Może to być ich suchość, łamliwość, puszenie się lub też przetłuszczanie czy wypadanie. Dlatego bardzo ważne jest, jaki rodzaj odżywki do włosów wybierzemy.

Rodzaje odżywek do włosów

długie włosy
Nawet włosy po wielu zabiegach fryzjerskich mogą być zdrowe dzięki odżywce do włosów!

Zasadniczo odżywki można podzielić na następujące kategorie: ochrona koloru, nawilżanie, blask i objętość, blask i pielęgnacja oraz regeneracja i odbudowa. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są nawet odżywki prostujące włosy. Ważnym składnikiem w odżywkach do włosów jest płynna keratyna lub wyciąg z olejku arganowego. Mają one zbawienny wpływ na stan naszych włosów, zwłaszcza tych zniszczonych i osłabionych zabiegami fryzjerskimi. Więcej informacji na temat odżywek znajdziecie też na stronach www.

A jakie odżywki Wy stosujecie? Może macie jakichś Ulubieńców w tej kwestii?

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz