Paznokcie hybrydowe krok po kroku

hybrydowe paznokcie

Mówi się, że piękne dłonie i paznokcie są wizytówką zadbanej kobiety. To na nie spoglądamy, gdy rozmówczyni gestykuluje. To także one rzucają się w oczy podczas drobnych czynności, jak np. poprawianie włosów. To właśnie dłonie pozostają niemal cały czas widoczne, nawet kiedy w zimowe dni spowijają nas swetry i szale.

Paznokcie nie tylko z salonu

Elegancki manicure zajmuje dużo czasu i jest pracochłonny. Po pomalowaniu lakierem musimy odczekać zwykle minimum kwadrans, następnie nałożyć drugą warstwę i czekać co najmniej kolejne 15 minut, a często dłużej, by emalia całkowicie stwardniała. Co gorsza, aby paznokcie cały czas wyglądały nieskazitelnie, manicure trzeba poprawiać co 2–3 dni, gdyż lakier zaczyna się wycierać na końcach… Ale czy na pewno?

Jak wykonać piękny i trwały manicure w domowym zaciszu?

Lakier do paznokci hybrydowych, rozwiązanie stosowane od lat w salonach piękności, pozwala cieszyć się pięknymi paznokciami bez poprawek nawet do trzech tygodni. Od pewnego czasu lakiery do hybryd pojawiają się także w domach klientek i pomagają uzyskać trwały, idealny manicure w krótkim czasie i relatywnie niewielkim kosztem.

Aby móc wykonywać paznokcie hybrydowe, na początku musimy poczynić pewną inwestycję, m.in. zakupić odpowiednią lampę i inne akcesoria. Są to jednak koszta, które szybko się zwracają, gdyż wiele spośród produktów wystarcza na długo, a za każdorazową wizytę w salonie płacimy zaś obecnie minimum 80–100 zł. W przypadku, gdy chcemy przez cały czas nosić pomalowane paznokcie (co oznacza wizytę u manicurzystki średnio raz na 3 tygodnie), skompletowanie własnego zestawu do manicure hybrydowego wydaje się bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. 

Akcesoria do hybrydy, czyli co będzie potrzebne

Kiedy już podejmiemy decyzję, że od tej chwili chcemy samodzielnie wykonywać swój manicure hybrydowy, pora sporządzić listę zakupów. Często w dedykowanych sklepach można dostać gotowe zestawy startowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by skompletować swój arsenał samodzielnie. Zatem co musimy kupić?

Lampa UV lub LED

Najważniejszym elementem jest lampa do utwardzania lakieru. Niegdyś często używane były lampy UV, jednak obecnie częściej stosuje się technologię LED (szybciej utwardza produkty). Warto zatem, by w zestawie startowym znalazła się np. lampa LED 48 W, znakomita dla początkujących.

Primer i baza

Primer to produkt, który zwiększa przyczepność nałożonego później lakieru. Baza pod lakiery do hybryd jest używana jako pierwsza warstwa manicure – wygładza płytkę paznokcia i zwiększa trwałość nałożonych produktów.

Top

Przezroczysty lakier nakładany na koniec. Nadaje piękny połysk i utrwala manicure. Po utwardzeniu przecieramy go tzw. cleanerem, ale są jednak dostępne również topy „no wipe”, które nie wymagają przemywania.

Kolorowe lakiery do hybryd

Na początek warto wybrać 2–3 kolory, w tym klasyczną czerwień. Po nabraniu wprawy można zacząć „szaleć” z odcieniami i rozmaitymi wykończeniami.

Dodatkowe akcesoria do hybrydy

Przydadzą się też drewniane patyczki do odsuwania skórek, bezpyłowe waciki i bloczek polerski. Lakier do paznokci hybrydowych usuwamy przy pomocy acetonu, zatem on również powinien się znaleźć na liście zakupów. 

Jak to zrobić?

Gdy już mamy wszystkie niezbędne akcesoria, pora na pierwszy samodzielny manicure hybrydowy. Przestrzegając poniższych wskazówek, szybko można stać się mistrzem w wykonywaniu hybryd we własnym domu.

  1. Na początek konieczne jest odpowiednie przygotowanie paznokci. Zmywamy stary lakier i nadajemy płytkom wybrany kształt. Delikatnie matowimy paznokcie bloczkiem polerskim i odtłuszczamy je.
  2. Nakładamy primer i umieszczamy paznokcie w lampie na określony przez producenta czas.
  3. Pora na bazę – aplikujemy ją cienką warstwą i utwardzamy (lampa LED 48 W utwardza bazę w około 30 sekund).
  4. Nakładamy wybrany kolorowy lakier do hybryd, utwardzamy (w przypadku lampy 48 W zwykle wystarcza 30 sekund) i powtarzamy cały proces.
  5. Na utrwalone kolorowe paznokcie aplikujemy top i także go utwardzamy. Jeśli mamy klasyczny top wymagający przetarcia cleanerem, robimy to właśnie teraz.
  6. Ostatni krok to pielęgnacja – na skórki wokół paznokci nakładamy oliwkę, a w dłonie wcieramy krem.

Tak wykonany manicure powinien utrzymać się w idealnym stanie, bez konieczności poprawiania, przez minimum 10–15 dni. 

Dodaj komentarz