Pomysły na tanie wyposażenie salonu

Dzień dobry Wszystkim!

Kupno własnego mieszkania to marzenie niejednej rodziny. Gdy już je posiadamy, aranżacja i wyposażanie wnętrz według swojego stylu to czysta przyjemność. Nie da się jednak ukryć, że to przyjemność kosztowna. Jak więc maksymalnie obniżyć koszty, a uzyskać rewelacyjne efekty? Sprawdźmy to na przykładzie wyposażenia salonu.

Wyposażenie salonu – modne i tanie

Salon to takie reprezentacyjne miejsce domu. To tutaj przyjmujemy naszych Gości i spędzamy z nimi miło czas, dobrze więc, by przestrzeń ta była przytulna, harmonijna i atrakcyjna. Obecnie zdecydowanym hitem, jeśli chodzi o kolorystykę i wyposażenie salonu, są biele i szarości oraz mocno kontrastujące z nimi żywe kolory dodatków, na przykład limonka, chaber czy amarant. Do tego proste meble, głównie komody i szafy w zabudowie w kolorze bieli czy szarym, nieco ciemniejszym lub jaśniejszym odcieniu od koloru ścian. Minimalizm w dodatkach będzie ograniczał się do na przykład kolorowych poduch na sofie, kolorowego puchowego dywanu, dużych obrazów, zdjęć w jasnych lub kolorowych ramkach i świec.

wyposażenie salonu
W nowoczesnym salonie dominują odcienie bieli i szarości, a także minimalizm w dodatkach.

Takie wnętrze jest nie tylko nowoczesne, ale bardzo przytulne. Jak uzyskać taki efekt niewielkim kosztem? Możemy na przykład samodzielnie odświeżyć wnętrze, malując je na nowy kolor, a korzystając z gotowego szablonu, namalować na ścianie modny wzór. Nie trzeba specjalistycznych umiejętności, by tego dokonać. Zamiast kupować nowe meble, możemy przemalować stare. Istnieją specjalne, trwałe farby do mebli, które pozwolą nam zupełnie zmienić ich wygląd. A zamiast kupować kolorowe, ozdobne poduszki, możemy sami je wykonać, obszywając posiadane już poduszki kolorowym materiałem.

wyposażenie salonu
Kolorowe ozdobne poduszki to świetny dodatek do salonu w kolorach bieli, szarości czy innych odcieniach pastelowych.

Wiele osób chętnie korzysta z europalet, by złożyć z nich na przykład narożnik do salonu. Malują je w dowolnym kolorze, na przykład białym i dokupują jedynie materace na wymiar w wybranym kolorze. Wyposażenie salonu wcale nie musi być drogie i trudne. Czasami wystarczy trochę pomysłowości i sprytu!

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz