Pomysły na prezent ślubny dla miłośników wina

Chyba nie ma osób, które nie lubią chodzić na wesela. Ślub bliskich nam osób to piękne i radosne wydarzenie, wyzwaniem może jednak być wybór odpowiedniego prezentu ślubnego dla Młodej Pary. Pomysłów może być naprawdę wiele, niemniej taki prezent nie może być kwestią przypadku. Powinien być dopasowany do upodobań Pary Młodej, ale i do naszych finansowych możliwości. Dziś podpowiadamy, co kupić prawdziwym miłośnikom wina.

Prezent ślubny – jak go dobrać?

Prezent ślubny dopasowany do pasji czy smaków Pary Młodej zawsze będzie trafiony. W wypadku miłośników wina mamy naprawdę duży arsenał pomysłów, od symbolicznych drobiazgów dołączonych do koperty z pieniędzmi po praktyczne i oryginalne dodatki do domu związane z winem. Szukając prezentu przez Internet, możemy znaleźć sklepy oferujące wykonanie ich na specjalne zamówienie, na przykład z imionami Pary Młodej, datą ślubu czy naszymi życzeniami. Poznajmy więc kilka ciekawych pomysłów.

Coś dla miłośników wina

1. Wino:

prezent ślubnyChoć może się to wydawać banalne, dla miłośników wina najlepszym prezentem ślubnym może być po prostu… wino! Ale nie pierwsze lepsze. Najlepiej wybrać egzemplarz wykwintny, rzadko spotykany, który Para Młoda z pewnością doceni i otworzy podczas jakiejś szczególnej okazji. Nikogo nie trzeba przekonywać, że takie wino może kosztować wiele, więc tylko od nas zależy, czy będzie to główny prezent czy też dodatek do koperty lub innego, bardziej praktycznego upominku.

2. Kieliszki na wino z nadrukiem:

prezent ślubnyTo kolejny, najpopularniejszy prezent ślubny dla miłośników wina. Dobre i eleganckie kieliszki do wina (zwłaszcza czerwonego) nie należą do najtańszych. Poza tym Młoda Para z pewnością będzie mieć ważniejsze wydatki po ślubie, niż kieliszki. Dlatego taki prezent może ich bardzo ucieszyć. Dodatkowo wykonany grawer w postaci imion Pana i Panny Młodej oraz daty ślubu sprawi, że upominek będzie spersonalizowany, a przez to bardziej oryginalny.

3. Drewniany stojak na wina:

prezent ślubny

prezent ślubnyPonieważ tradycją już stało się wręczanie na ślubie wina zamiast kwiatów, Para Młoda może zebrać ich nawet kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt jednego dnia. Gdzie to wszystko przechować? Najlepiej w gustownym, eleganckim stojaku na wino! Taki prezent ślubny dla smakoszy wina będzie bardzo trafiony i niezwykle praktyczny. Z pewnością nigdy też nie będzie stał pusty… 😉

4. Degustacja win:

prezent ślubny

prezent ślubnyCoraz popularniejsze staje się wręczanie niematerialnych prezentów ślubnych, to znaczy wykupienie udziału w jakimś szczególnym wydarzeniu dla Pary Młodej w formie vouchera, który mogą wykorzystać w ciągu roku. Dla miłośników wina będzie to oczywiście degustacja win dla Dwojga z udziałem profesjonalnego sommeliera. To bez wątpienia zaskakujący, ale w gruncie rzeczy bardzo miły prezent dla Pary Młodej, który z pewnością wyróżni się na tle innych i zapadnie im w pamięci na dłużej.

Dodaj komentarz