Gdzie wyjechać na ferie zimowe z dziećmi?

Przełom stycznia i lutego, to czas, gdy w wielu szkołach trwają ferie zimowe. Z tego względu wiele rodzin postanawia wyjechać na kilka dni i spędzić ten czas aktywnie w swoim gronie. Ale gdzie najlepiej pojechać na ferie z dziećmi? Jakie atrakcje będą dla nich najprzyjemniejsze? Sprawdźmy!

Ferie zimowe – spędźcie je aktywnie!

Zima, a co za tym idzie, ferie zimowe, to czas, który sprzyja uprawianiu różnych sportów. Choć na dworze panuje mróz, nie oznacza to, że całe dnie trzeba siedzieć w domu – wręcz przeciwnie! Oczywiście zima w mieście zdecydowanie różni się od tej w górach, dlatego też najczęstszym celem wyjazdów rodzinnych w ferie są właśnie polskie góry. W sezonie funkcjonują tam wyciągi narciarskie, kolejki linowe, są liczne stoki do zjazdów na nartach i na snowboardzie i oczywiście karczmy czekające na zziębniętych i głodnych turystów. Baza noclegowa w górach również jest bardzo rozwinięta – za mniej niż 100 złotych za dobę można znaleźć schludny pokój z łazienką i aneksem kuchennym dla całej rodziny.

ferie zimowe
Ferie zimowe to idealny czas na rodzinny wyjazd w góry i korzystanie ze sportów zimowych.

Najczęstszym celem turystów w ferie zimowe jest Zakopane, Szczyrk, Wisła oraz Karpacz. Niektórzy wolą jednak dołożyć trochę pieniędzy i wybrać się za granicę, na przykład na Słowację, do Austrii czy Włoch. Mamy zapewnione nie tylko zapierające dech w piersiach widoki, ale również liczne sportowe atrakcje, dzięki którym dzieciaki na pewno nie będą się nudzić!

A co dla tych, którzy nie lubią zimy?

Oczywiście istnieją też osoby, które zupełnie nie odnajdują się w zimowej aurze – nie lubią marznąć, nie potrafią jeździć na nartach czy snowboardzie i nie chcą z tego korzystać. Jak takie rodziny mają spędzić ferie zimowe? Najlepszym pomysłem będzie wyjazd w ciepłe kraje!

ferie zimowe
Jeżeli nie przepadacie za zimą, możecie spędzić ferie w ciepłych krajach.

Egzotyka zimą to doskonały pomysł głównie dlatego, iż jest to czas poza sezonem, a więc mamy ogromny wybór w bazie noclegowej za niższe ceny. Poza tym plaże są raczej puste, dzięki czemu mamy szansę naprawdę wypocząć i skorzystać z ich uroków. W okresie zimowym królują przede wszystkim Wyspy Kanaryjskie, a jeśli chodzi o wypoczynek dla rodzin z dziećmi, najlepsza będzie Teneryfa. Godnym uwagi miejscem może też być Dominikana, Tajlandia, Egipt czy Cypr, zawsze jednak warto szukać miejsc z atrakcjami dla dzieci – zwykłe leżenie na plaży może je po paru godzinach znudzić, dlatego dobrze, by w miejscu pobytu były zapewnione jakieś gry i zabawy dla dzieci w różnym wieku.

Dodaj komentarz