Proste ćwiczenia na kręgosłup

Wiele osób prowadzących siedzący tryb życia często narzeka na bóle pleców. Rzeczywiście, gdy nasz kręgosłup zbyt długo znajduje się w jednakowej pozycji, może dojść do zesztywnienia kości i mięśni, co w efekcie spowoduje ból. Co więcej, długotrwałe przebywanie w złej pozycji może powodować poważne zwyrodnienia kręgosłupa. Jak temu zapobiec? Warto znaleźć ćwiczenia na kręgosłup, które pozwolą go rozprostować i odciążyć. Przedstawiamy kilka pomysłów na taką aktywność fizyczną.

Ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy

Jednym z najczęstszych bólów wynikających z długotrwałego siedzenie jest ból dolnych partii pleców, czyli lędźwi. Czy można sobie jakoś z nim poradzić? Oczywiście! Ćwiczenia na kręgosłup, nie tylko lędźwiowy dzielą się na rozluźniające, mobilizujące, rozciągające i wzmacniające. W wypadku bólu lędźwi, najlepsze będą ćwiczenia wzmacniające, które nie tylko zmniejszą ból, ale pozwolą też go uniknąć następnym razem.

(źródło: YouTube; kanał: FitArt)

Pamiętajmy jednak, że ćwiczenia okażą się skuteczne przy sporadycznym bólu. W wypadku zwyrodnień kręgosłupa, źle dobrane ćwiczenia mogą nie tylko nie pomóc, ale wręcz zaszkodzą. Dlatego przy częstych bólach pleców konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Ćwiczenia na kręgosłup szyjny

Górne partie pleców oraz szyja to kolejne miejsca narażone na zesztywnienie i ból. Jakie ćwiczenia można wykonać, by złagodzić ten ból? W tym wypadku również warto postawić na ćwiczenia wzmacniające, a także na rozciągające. Dużą zaletą jest to, że ćwiczenia na kręgosłup szyjny można wykonywać praktycznie wszędzie, nawet siedząc za biurkiem w pracy.

(źródło: YouTube; kanał: FitArt)

Takie proste ćwiczenia sprawdzą się, gdy ból pojawia się sporadycznie. W wypadku tępego bólu stawowego utrzymującego się dłuższy czas ćwiczenia mogą okazać się nieskuteczne. Wtedy również warto jak najszybciej udać się do lekarza.

Dodaj komentarz