Prowadnica do piły spalinowej – jaką wybrać?

Prowadnica do piły to ważna część piły łańcuchowej, na której opierają się łańcuchy do pił spalinowych. Prowadnica posiada zęby i szynę, która utrzymuje łańcuchy na jej obwodzie. Długość zastosowanej prowadnicy w pile spalinowej wpływa na to, jak grube pnie będzie ona mogła ciąć. Z czasem może ulec zużyciu, a wtedy wymaga wymiany. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tej części piły spalinowej?

Prowadnica do piły spalinowej – jak ją prawidłowo dobrać?

Specjaliści twierdzą, że prowadnica do piły spalinowej powinna być wymieniona, gdy 3-4 łańcuchy zostaną zużyte. Decydując się na wymianę tej części, warto wiedzieć, jaki model najbardziej pasuje do naszego sprzętu. Zwróćmy więc uwagę przede wszystkim na: model i markę posiadanej pilarki, długość prowadnicy, szerokość rowka prowadzącego łańcuch oraz podziałkę łańcucha.

prowadnica do piły

Oczywiście najlepszym i najpewniejszym sposobem na zakup odpowiedniej prowadnicy jest spisanie oznaczeń z tej zużytej i podanie ich w sklepie. Bardzo ważne jest także kupno modelu oryginalnego, tej samej marki, co pilarka, gdyż tylko wtedy mamy pewność kompatybilności oraz jakości towaru.

Rodzaje prowadnic ze względu na ich przeznaczenie

Istnieje kilka rodzajów prowadnic do pilarek, których długość wpływa na zakres możliwości sprzętu. Do prac w przydomowym ogródku, takich jak cięcie i rozdrabnianie gałęzi, wystarczająca okaże się prowadnica o długości 35 centymetrów. Do przycinania krzewów i drzewek lub cięcia drewna na opał lepiej wybrać prowadnicę o długości co najmniej 40 centymetrów. Z kolei profesjonaliści posługujący się piłami spalinowymi korzystają z prowadnic o długości nawet do 100 centymetrów.

Prowadnice marki Husqvarna – jakość i precyzja

Prowadnica do piły marki Husqvarna to produkt dedykowany piłom i pilarkom spalinowym tejże marki. Każdy model poddawany jest gruntownym testom, aby zapewnić Klientom pełną kompatybilność ze sprzętem Husqvarny.

prowadnica do piły

Oryginalne prowadnice pozwalają uzyskać optymalną wydajność pilarki oraz jej niezawodność. Możemy mieć pewność, że pilarka będzie pracować bezpiecznie, niezawodnie i ergonomicznie przez długi czas. Więcej na temat prowadnic Husqvarna przeczytacie TUTAJ.

Dodaj komentarz