Przygotowanie samochodu na jesień

Jesień potrafi być naprawdę piękną, kolorową porą roku, jednak jej nieodłącznymi elementami są także szybko zapadający zmierzch, częste deszcze i błoto na drogach. Takie warunki dla kierowców nie są najlepsze. Niezbędne jest dobre przygotowanie samochodu na ten trudny okres. Jak przygotować samochód na nadejście jesieni?

Przygotowanie samochodu na jesień – jedź wolniej

Wraz z nadejściem jesieni na drogach mogą pojawić się niebezpieczne sytuacje wywołane pogorszoną widocznością czy śliską nawierzchnią. Aby nie dać się zaskoczyć, istotne jest przygotowanie samochodu i w ten sposób zwiększenie swojego bezpieczeństwa. Od czego zacząć? Warto zacząć już od siebie, a konkretnie od swoich przyzwyczajeń dotyczących letniej jazdy, gdy widoczność jest o wiele lepsza, a my czujemy się zdecydowanie pewniej na drodze. Jadąc jesiennymi wieczorami, starajmy się jeździć wolniej i ostrożniej. Nawet niewielkie opady deszczu i spadek temperatury mogą sprawić, że nawierzchnia będzie śliska, a czas hamowania dłuższy. Dlatego pamiętajmy o tym wybierając się w trasę i zachowujmy odpowiednią odległość oraz prędkość.

Mycie samochodu, czyszczenie tapicerki

Jeszcze przed nadejściem jesieni warto zadbać o wygląd i czystość samochodu, gdyż jesienią jest to znacznie trudniejsze. Wypierzmy tapicerkę i dobrze ją przewietrzmy, ponadto umyjmy dokładnie karoserię i nadwozie.przygotowanie samochodu Warto je dodatkowo zabezpieczyć przed chemikaliami używanymi do oczyszczania dróg, które mogłyby uszkodzić lakier samochodowy.

Sprawdzenie szyb i wycieraczek

Jak już wspomnieliśmy, jesienią z powodu częstych opadów deszczu, mgły czy szybkiego zapadania zmroku pogarsza się widoczność na drodze. Z pewnością nie polepszy jej zły stan szyb i wycieraczek. Dlatego należy je sprawdzić. Szyby należy dokładnie umyć z dwóch stron, usunąć trudniejsze plamy, na przykład z owadów, a także ewentualne zarysowania mogące wpływać na widoczność. przygotowanie samochoduWycieraczki samochodowe także możemy umyć, ale czasem lepszym rozwiązaniem jest montaż nowych. Nie jest to duży wydatek, a z pewnością zagwarantuje nam dobrą widoczność podczas jazdy nawet w ulewnym deszczu. Takie przygotowanie samochodu na jesień z pewnością wystarczy, by czuć się pewnie za kółkiem mimo niesprzyjającej pogody.

Dodaj komentarz