Weekendowy wyjazd na pożegnanie lata

Lato powoli dobiega końca, a większość z nas ma urlopy już za sobą. Mimo to chcemy jeszcze korzystać z ostatnich ciepłych dni, a świetnym sposobem na pożegnanie lata może być weekendowy wyjazd z przyjaciółmi lub drugą połówką w jakieś urokliwe miejsce. Gdzie warto wyjechać, by miło spędzić czas na łonie natury?

Weekendowy wyjazd w Polsce – romantycznie czy aktywnie?

Planując weekendowy wyjazd, musimy najpierw ustalić, jakich atrakcji oczekujemy. Inaczej będzie wyglądać wyjazd grupki przyjaciół, chcących spędzić czas aktywnie, a inaczej pary liczącej na romantyczne chwile tylko we dwoje. Polska obfituje w miejsca atrakcyjnie turystyczne, a także hotele i restauracje, w których można się zatrzymać, przenocować i zjeść. Mamy więc w czym wybierać. Poznajmy kilka ciekawych propozycji dopasowanych do różnych potrzeb i oczekiwań.

Elbląg

weekendowy wyjazd

To stare, średniowieczne miasto zachwyca niezliczoną ilością zabytków, bogactwem historycznym i kulturowym, a także pięknie zachowaną przyrodą. Wart odwiedzenia jest chociażby las miejski Bażantarnia z trasami dla turystów między wąwozami i wzgórzami.

Kraków

weekendowy wyjazd

weekendowy wyjazd

Tego miasta chyba nie trzeba specjalnie polecać. Jest znane i cenione nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Właściwie każdego dnia można spotkać tam turystów zachwyconym piękną architekturą, uroczymi uliczkami i knajpkami otwartymi także nocą. Kraków to idealne miejsce dla zakochanych. Wart zobaczenia jest nie tylko Wawel czy Kościół Mariacki, ale także miejscowy Ogród Botaniczny zachwycający różnorodnością przyrody. W Krakowie bardzo rozwinięta jest też oferta hotelowa, znajdziemy tu hotele biznesowe, jak i SPA&Wellness. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Katowice i okolice

weekendowy wyjazd

weekendowy wyjazd

Chodź stolica śląska kojarzy nam się bardziej z przemysłem, jest to dobre miejsce na weekendowy wyjazd z rodziną. Nie brak tu rodzinnych atrakcji, a także tras rowerowych. Warte odwiedzenia jest chociażby Śląskie Wesołe Miasteczko – największa atrakcja dla rodzin z dziećmi. Znajdziemy tu jedną z największych kolejek górskich w tej części Europy. Dla miłośników zabytków prawdziwą gratką będzie znajdujący się nieopodal Będzin ze średniowiecznym zamkiem i Podziemną Trasą Turystyczną.

weekendowy wyjazd
Będzin – Zamek

Dodaj komentarz