Rodzinny samochód – do miasta i poza miasto

Wybór samochodu idealnego dla rodziny to z pewnością niełatwe zadanie. Dlaczego? Głównie dlatego, że rodzinny samochód powinien łączyć w sobie wiele rożnych cech, indywidualnie dopasowanych do rodziny, która chce go kupić. Nie istnieje więc jeden model idealny – każda rodzina ma bowiem inne potrzeby, oczekiwania i upodobania względem wspólnego podróżowania samochodem. Wiedząc o tym, marka Ford zadbała o to, by w jej ofercie znalazło się kilka modeli samochodów osobowych mogących nosić miano rodzinnych. Jakie to modele? Co je wyróżnia?

Rodzinny samochód okiem rodziny

Aby móc określić, jakie cechy powinien posiadać rodzinny samochód, najlepiej zebrać opinie na ten temat od samych zainteresowanych, czyli rodzin. Na pierwszym miejscu najczęściej wymienia się oczywiście bezpieczeństwo. Pojazd rodzinny to taki, który zapewnia w trakcie jazdy poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Nie chodzi tylko o pełną sprawność techniczną, ale też dodatkowe systemy wspomagające kierowcę przy trudnych warunkach jazdy. Taki samochód musi też posiadać dodatkowe wyposażenie z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych pasażerów, na przykład automatyczną blokadę tylnych drzwi w trakcie jazdy czy możliwość szybkiego wpięcia fotelika samochodowego.

Kolejna ważna cecha wymieniana przez rodziny to funkcjonalność. Im bardziej samochód jest intuicyjny, tym lepiej. Wiąże się to na przykład z głosową obsługą pewnych funkcji, które pozwalają swobodnie korzystać z nich w trakcie jazdy bez rozpraszania uwagi. Może to też być na przykład bagażnik otwierany elektrycznie na pilota. Jego pojemność też nie jest bez znaczenia – bagażnik powinien być naprawdę pakowny, tak, aby zmieściły się w nim walizki, ale też chociażby dziecięcy wózek bez rozkładania.

rodzinny samochód

Atutem samochodu rodzinnego jest też zwiększona liczba miejsc. W tym wypadku prym wiodą 7-osobowe mini-vany, które łączą w sobie komfort i wygodę i atrakcyjny wygląd. Warto też dodać, że wbrew pozorom to drobne rzeczy decydują o tym, że dany samochód będzie funkcjonalny dla rodziny. Na przykład mile widziane są zasuwane rolety w oknach, które w długiej trasie ochronią od słońca. Duże tylne dni znacznie ułatwią zapięcie małego dziecka w foteliku czy zapięcie pasów. A tapicerka łatwa do wyczyszczenia oraz dodatkowe uchwyty na napoje uchronią przed powstaniem trwałych plam na przykład na skutek rozlania soku. Jak widać, rodzinny samochód nie wyróżnia się niczym szczególnym – po prostu trafia w potrzeby rodzin z małymi dziećmi, ułatwiając i uprzyjemniając podróż.

Co oferuje marka Ford?

Przeglądając ofertę marki Ford, możemy znaleźć kilka propozycji rodzinnych samochodów idealnych do jeżdżenia po mieście, jak i poza nim, na dłuższych trasach. Dwa flagowe modele to Ford C-Max i jego 7-osobowa wersja Grand C-Max.

rodzinny samochód

Oba pojazdy posiadają szereg udogodnień właśnie z myślą o rodzinach wybierających się w długie trasy. Warto wspomnieć chociażby o tempomacie, który utrzymuje stałą prędkość dopóki nie wykryje pojazdu przed nami. W takiej sytuacji sam automatycznie będzie kontrolował prędkość, całkowicie minimalizując ryzyko kolizji. Ciekawym systemem jest też ten do rozpoznawania znaków drogowych i reagowania na nie, jeśli my sami ich nie zauważymy. Wszystko to sprawia, że samochód ma pełną kontrolę nad drogą, nawet jeśli z jakiegoś powodu kierowca ją straci. To bez wątpienia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Ford C-Max i Grand C-Max mogą też pochwalić się dużą i dobrze zagospodarowaną przestrzenią wewnątrz pojazdu. To bez wątpienia jedne z ulubionych samochodów rodzinnych marki Ford. Ale nie są to jedyne modele. Wart uwagi jest także Ford Tourneo Connect.

rodzinny samochód

To samochód zapewniający wysokie osiągi przy ekonomicznej jeździe – coś, co z pewnością ucieszy kierowców posiadających rodziny. Model ten łączy w sobie piękną stylistykę i ekonomiczne rozwiązania pozwalające na oszczędną jazdę. Został wyposażony między innymi w system Auto-Start-Stop oraz 1,5-litrowy silnik EcoBoost o mocy 100 lub 120 KM, dzięki czemu jest bardziej ekologiczny i zużywa mniej paliwa. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Dodaj komentarz