Akademik, kontra wynajęcie mieszkania – co wybrać?

Wyjazd na zagraniczne studia to marzenie wielu osób. Są one przekonane, że nauka na zagranicznym uniwersytecie otworzy przed nimi możliwości, o jakich nie ma mowy w ich rodzimej miejscowości. Nie bez znaczenia jest też okazja do nauki języka obcego w bezpośrednim kontakcie – nie da się tego porównać do żadnych kursów językowych. Nic zatem dziwnego, że rok w rok wielu młodych wybiera kierunek na studiach i rusza za granicę, by zacząć tam nowe życie. Jedną z rzeczy, o które trzeba bezwzględnie zadbać, jest odpowiednie lokum. Co wybrać? Akademik, wynajęte mieszkanie, a może jeszcze coś innego?

Akademik czy mieszkanie?

Kwestia miejsca zamieszkania w nowym miejscu, a tym bardziej w obcym kraju, to dla początkującego studenta nie lada wyzwanie. Wziąć pod uwagę trzeba wiele kwestii, między innymi lokalizację kwatery, cenę oraz wyposażenie. Trzeba przy tym zastanowić się, czego oczekujemy po swoim lokum, a na co zdecydowanie się nie zgodzimy. Niektórzy decydują się na zamieszkanie w akademiku przy uczelni, gdyż zwykle jest to najtańsza opcja. Często jednak wiąże się to z pewnymi niedogodnościami, na przykład dzieleniem pokoju, łazienki i kuchni z obcymi osobami, a co za tym idzie, znoszenie ich nawyków życiowych. Nie bez znaczenia jest też fakt, że to właśnie w akademikach kwitnie życie towarzyskie studentów, i to nie tylko w weekend. Nie każdy student chce mieszkać przynajmniej kilka lat w takich warunkach.

Dla osób ceniących sobie spokój i prywatność lepszym rozwiązaniem może być wynajem mieszkania lub pokoju w mieszkaniu do wynajęcia. Najczęściej, by obniżyć koszty, studenci będący znajomymi, którzy studiują w tym samym mieście, postanawiają wynająć razem mieszkanie. Wtedy każdy posiada swój pokój, a z resztą lokatorów współdzieli kuchnię i łazienkę. Takie rozwiązanie bez wątpienia gwarantuje większe poczucie bezpieczeństwa, niestety zwykle też jest tymczasowe. Wraz z zakończeniem roku akademickiego, gdy studenci wyjeżdżają na wakacje, muszą zwolnić mieszkanie, by za trzy miesiące rozpocząć poszukiwania od nowa. Czy więc istnieje jeszcze jakaś alternatywa?

wygodna nauka

Prywatny akademik – rozwiązanie idealne!

Osoby, które bardzo cenią sobie swoją prywatność, z pewnością zainteresuje oferta prywatnych akademików BaseCamp. To miejsca stworzone z myślą o studentach, którzy chcieliby w jednym miejscu mieć możliwość się pouczyć, odpocząć, ale i trochę odprężyć. Jednym z miast, w których można spotkać akademik BaseCamp, jest Lipsk w Niemczech. Znajduje się w samym sercu miasta, nieopodal lokalnego Uniwersytetu. Miasto urzeka nie tylko wyjątkową infrastrukturą architektoniczną, ale też licznymi terenami zielonymi zachęcającymi do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. I to właśnie tu możesz wynająć przytulny pokój w prywatnym akademiku.

Wszystkie pokoje są zaaranżowane w nowoczesnym stylu, zachowując zasady ergonomii. Co ważne, każdy posiada prywatną łazienkę. Do dyspozycji studentów jest kilka wspólnych, w pełni wyposażonych kuchni, ale są też pokoje typu Studio z własnym aneksem kuchennym. Oprócz tego, na terenie akademika działa siłownia, kino, do dyspozycji studentów oddano także parking, taras na świeżym powietrzu, przestrzeń wspólną do odpoczynku oraz pokoje cichej nauki. Dla tych, którzy nie mają własnego środka transportu, przygotowano rowery do wynajęcia. Wejdź na stronę https://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/_lipsk/ i sprawdź ofertę!

One thought on “Akademik, kontra wynajęcie mieszkania – co wybrać?

Dodaj komentarz