Skąd wziąć pieniądze na ślub i wesele?

Ślub i wesele to jedne z najprzyjemniejszych momentów w życiu człowieka, a ich planowanie może być źródłem ogromnej radości. Niestety, strona finansowa tego wydarzenia dla wielu przyszłych Par Młodych stanowi nie lada wyzwanie – skąd wziąć pieniądze na ślub i wesele? Spróbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Pieniądze na ślub i wesele – najważniejsze wydatki

To, ile pieniędzy będziemy potrzebować na ślub i wesele jest zależne przede wszystkim od tego, jaki rodzaj uroczystości planujemy. Wiele młodych osób pragnie hucznego wesela na minimum 100 osób, z wszelkimi atrakcjami i udogodnieniami. Niestety, zderzając się z rzeczywistością w postaci cennika za każdą usługę, bardzo często rezygnują z połowy planów, aby zaoszczędzić. Ale kiedy sprawdzić ceny poszczególnych ślubnych usług? Najlepiej jak najwcześniej. Im wcześniej Narzeczeni będą znali dokładną sumę potrzebną na ślub i wesele, tym łatwiej będzie im zorganizować tę kwotę.

pieniądze na ślub
Aby zaoszczędzić pieniądze na ślub, warto jak najwcześniej obliczyć koszty i każdego miesiąca konsekwentnie odkładać jakąś kwotę.

Często to rodzice Pary Młodej w dużej lub całkowitej mierze finansują uroczystość, jednak nie każda Para ma ten komfort – wielu młodych musi radzić sobie samodzielnie. Konsekwentne odkładanie każdego miesiąca na najważniejsze wydatki to realny sposób na odłożenie wymaganej kwoty. Do najważniejszych ślubnych wydatków zaliczamy: suknię ślubną i garnitur, salę weselną, orkiestrę, fotografa i kamerzystę, a także opłata za udzielenie ślubu. Wszystkie inne dodatkowe opcje można zminimalizować lub obniżyć koszty, wykonując je samodzielnie lub z pomocą bliskich osób.

Wyjście awaryjne

Często bywa tak, że Narzeczeni niestety nie są w stanie odłożyć potrzebnej sumy pieniędzy na ślub. Nie chcą jednak rezygnować z typowego wesela. Co mogą w tej sytuacji zrobić? Niejedna para zaciągnęła z tego powodu kredyt na sumę, której im brakowało, a po ślubie przez kilka bądź kilkanaście miesięcy go spłacają. To dość ryzykowne, aczkolwiek proste wyjście, gdyż daje nam właściwie od ręki potrzebną kwotę na ślubne wydatki. Pieniądze na ślub, niezależnie od tego, ile ich nam potrzeba, muszą być mądrze rozdysponowane.

pieniądze na ślub
Zanim zdecydujemy się zaciągnąć kredyt na ślub, musimy znaleźć najbezpieczniejszą ofertę i upewnić się, czy damy radę go spłacić po ślubie.

A kredyt to rozsądne wyjście tylko w przypadku, gdy zarówno Maż, jak i Żona posiadają stałą pracę i na pewno zdołają go spłacić. Oferta kredytowa dla przyszłych Małżonków jest bogata, dlatego nim się na coś zdecydują, warto dokładnie przeanalizować, która z nich będzie najbezpieczniejsza i najkorzystniejsza.

pieniądze na ślub
Ślub to najszczęśliwsze wydarzenie w życiu. Nie zepsujmy go zbytnim zamartwianiem się o stronę finansową!

Dzień ślubu powinien być najmilszym dniem w życiu, wspominanym z ciepłymi uczuciami, pomimo upływu lat. Nie pozwólmy, by kwestie finansowe rozproszyły nas na tyle, by zatracić gdzieś radość i znaczenie tego wydarzenia. Lepiej wziąć skromny ślub i uniknąć wielu stresów, niż zadłużać się, by jeden dzień przeżyć z pompą i w gruncie rzeczy na pokaz.

Dodaj komentarz