Smartfon idealny i jego cechy

Witajcie Moi Drodzy!

Dzisiaj większość osób posiada smartfona lub tableta. Sprzęt elektroniczny przydaje nam się w różnych dziedzinach życia, zarówno jeśli chodzi o pracę czy rozrywkę. W zależności od tego warto wybrać sprzęt z takimi funkcjami, które wpasują się w nasze potrzeby. Poznaj cechy smartfona idealnego i dokonaj właściwego zakupu!

Smartfon – jaki dla biznesmena, a jaki dla licealisty?

Pierwszą i najważniejszą kwestią decydującą o jakości użytkowania smartfona jest jego procesor. Wpływa na płynne działanie interfejsu i aplikacji. Poza tym im większy ekran smartfona, tym bardziej potrzebujemy mocnego procesora i akceleratora grafiki. Dla biznesmenów najlepszy będzie więc smartfon z procesorem około 500 MHz lub więcej, zaś do celów rozrywkowych najlepszy będzie procesor 800 MHz lub procesor połączony z akceleratorem 3D. Kolejna ważna kwestia to pamięć RAM i ROT. Im większa pamięć, tym lepiej. Szukajmy smartfona mającego co najmniej 256 MB RAM i ROT. Warto też zwrócić uwagę na klawiaturę sprzętową. Dla kogoś, kto dużo pisze, na przykład służbowych e-maili, najlepszą będzie klawiatura sprzętowa w układzie QWERTY. Będzie o wiele lepsza niż klawiatura ekranowa. Podobna klawiatura przyda się osobom, które często wysyłają wiadomości czy dodają posty na serwisach społecznościowych. Dobry smartfon powinien też posiadać dobry aparat fotograficzny, przydatny zarówno w kwestiach służbowych, jak i w życiu codziennym.

smartfon
Wybierając smartfon, warto zwrócić uwagę na jego parametry, między innymi procesor, aparat fotograficzny, wytrzymałość baterii czy pamięć RAM i ROT.

Trzeba przyznać, że smartfony nie posiadają rewelacyjnych aparatów o wysokiej rozdzielczości, można jednak wybrać taki, który spełni nasze oczekiwania. Średnia wartość rozdzielczości matrycy to 5 megapikseli. Warto zwrócić uwagę też na dodatkową lampę błyskowe, które czasem przydają się jako latarka. Ostatnia rzecz, którą dziś omówię, to wytrzymałość baterii. Ma ogromne znaczenie, jeśli smartfon ma się okazać niezawodny. Oczywiście po całodniowym, intensywnym używaniu smartfona rozładuje się on po jednym dniu, warto jednak zwracać uwagę na parametry podawane przez producentów. Niektóre przy średnim zużyciu wytrzymują bez ładowania nawet kilka dni.

smartfon
Dobry smartfon jest potrzebny w biznesie.

Czy macie jeszcze jakieś sugestie odnośnie wyboru idealnego smartfona? Czekam na Wasze opinie!

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz