Stłuczka na drodze? Nie trać głowy!

Prowadzenie samochodu zwykle wiąże się z nieprzewidzianymi sytuacjami na drodze. Nawet jeśli my jako kierowcy jeździmy ostrożnie i trzymamy się przepisów drogowych, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak zachowają się inni uczestnicy ruchu. Czasem wystarczy, ze coś nas rozproszy i stłuczka gotowa. Jak w takiej sytuacji zachować rozsądek? Jakie kroki poczynić?

Stłuczka to nie koniec świata

Kierowcy, którzy boją się udziału w kolizji czy stłuczce bądź w ogóle nie przewidują zaistnienia takiej sytuacji, zwykle nie wiedzą jak mają się zachować, gdy już do niej dojdzie. Taka dezorientacja może bardzo utrudnić rozpoczęcie działań mających zrekompensować straty i określić stronę winną. Dlatego jeszcze zanim taka sytuacja wystąpi, dobrze jest wcześniej ustalić, co należy zrobić po stłuczce.

stłuczka
Stłuczka to stresująca sytuacja na drodze, która może utrudnić nam rozsądny osąd i podjąć odpowiednie kroki.

Jeżeli stłuczka była niegroźna, a winny kierowca przyznaje się do winy, nie ma potrzeby dzwonić na policję. Można natomiast spisać oświadczenie, które potem będzie potrzebne w kwestii uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia. Jeszcze prostszym sposobem jest skorzystanie z opcji Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Co to takiego?

Bezpośrednia Likwidacja Szkód – na czym polega?

Zwykle dla uczestników stłuczki czy wypadku najtrudniejszym elementem postępowania jest składanie wielu wniosków i dokumentów do ubezpieczyciela, co jest niezbędne do uzyskania odszkodowania. Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS) to system umożliwiający całkowite ominięcie tych procedur. Jeżeli w nasz samochód uderzył inny pojazd, a nasz ubezpieczyciel jest objęty programem BLS, to wystarczy, gdy po stłuczce zadzwonimy do niego i zgłosimy tę sytuację. Na tym kończy się nasza rola. Ubezpieczyciel zobowiązany jest skompletować i dostarczyć wszystkie dokumenty oraz wypłacić odszkodowanie.

stłuczka
Bezpośrednia Likwidacja Szkód

To nasz ubezpieczyciel, a nie my, kontaktuje się w tych sprawach z ubezpieczycielem sprawcy stłuczki. Nasza rola kończy się tak naprawdę na wykonaniu jednego telefonu. Korzystając z programu Bezpośredniej Likwidacji Szkód, żadna stłuczka nie okaże się dla nas zbyt dużym problemem. Więcej na jego temat przeczytacie także TUTAJ.

2 thoughts on “Stłuczka na drodze? Nie trać głowy!

Dodaj komentarz