Strzykawki do badań – jak je dobrać i gdzie kupować?

gdzie kupowac strzykawki do badan

Podczas badań laboratoryjnych jednym z podstawowych elementów używanych w podawaniu materiałów są strzykawki. Obecnie są one oferowane w zróżnicowanych wariantach, więc duże znaczenie ma ich prawidłowy dobór. O czym trzeb wtedy pamiętać i gdzie zamówić dobre i tanie strzykawki do laboratorium?

 

Jakie strzykawki wykorzystuje się podczas badań?

Do wykonywania badań laboratoryjnych stosowane są różne typy strzykawek, których rodzaj oraz pojemność, a także dodatkowe funkcje dobierane są w zależności od tego, jakie mają one przeznaczenie.

Przykładowo jako strzykawki do chromatografii wykorzystuję się przede wszystkim strzykawki wykonane ze szkła, które cechują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Mogą one też współpracować z różnymi typami igieł.

Trzeba również uwzględnić, jak mają być używane strzykawki. Obecnie w sprzedaży dostępne są modele przeznaczone do prowadzenia czynności manualnych, ale można również zdecydować się na strzykawki przeznaczone do podajników automatycznych, które pozwalają na łatwe podawanie materiałów za pomocą dedykowanych do tego urządzeń.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze strzykawek do badań?

Wybór właściwych strzykawek do badań, na przykład jak strzykawki do chromatografii, będzie przede wszystkim wymagać uwzględnienia konkretnych procesów, jakie będą z nimi prowadzone.

Trzeba zatem wybrać je pod kątem poniższych parametrów:

  • materiał, z którego wykonana jest strzykawka – stosuje się strzykawki szklane oraz strzykawki z tworzyw sztucznych
  • pojemność strzykawki – dopasowuje się ją zależnie od tego, ile materiału planuje się stosować podczas badań
  • rodzaj igły w strzykawce – dostępne są strzykawki z różnymi typami igieł, które również dopasowuje się do typu badań
  • sposób użycia strzykawek – mogą być one wykorzystywane podczas badań ręcznych, manualnych, ale też badań prowadzonych za pomocą urządzeń
  • certyfikacja strzykawek – najlepiej zdecydować się na strzykawki od renomowanego producenta, które są również odpowiednio certyfikowane, co potwierdza ich wysoką jakość

Gdzie kupować strzykawki do badań?

Obecnie różne typy strzykawek przeznaczonych do prowadzenia badań można znaleźć w sprzedaży w sklepach internetowych, także prowadzonych bezpośrednio przez producentów tego typu wyposażenia.

W internecie można łatwo porównać dostępne modele strzykawek od różnych producentów, co pozwala wtedy na wybranie właściwego typu wyposażenia do konkretnego laboratorium. Zamówienie będzie dostarczone bezpośrednio pod jego adres, co jest dodatkowym plusem.

Dodaj komentarz