Depilacja u kosmetyczki – kiedy się sprawdzi?

wizyta u kosmetyczki

Zwykle niechciane włoski z ciała i twarzy usuwamy w domu. Taki zabieg można jednak przeprowadzić też w gabinecie kosmetycznym. Jakie rodzaje depilacji są oferowane przez kosmetyczki? Kiedy warto zdecydować się na taką procedurę?

Jakie rodzaje depilacji są dostępne w gabinetach kosmetycznych?

W wielu gabinetach kosmetycznych można obecnie skorzystać z zabiegów polegających na usuwaniu niechcianego owłosienia. W tym przypadku do wyboru jest na ogół kilka procedur, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej. U kosmetyczki można wykonać poniższe typy depilacji:

Depilacja woskiem

To najczęściej prowadzona depilacja w salonach kosmetycznych, nazywana też woskowaniem. Polega ona na wykorzystaniu ciepłego wosku nakładanego na skórę, dzięki któremu można oderwać włoski. Stosuje się do tego specjalne paski lub prowadzona jest ona bezpaskowo.

Tego typu depilacja pozwala na uzyskanie gładkiej skóry w okresie od 3 do nawet 6 tygodni, przy czym związana jest z chwilowym bólem.

Depilacja pastą cukrową

Jest ona podobna do depilacji woskiem, przy czym stosuje się wtedy pastę na bazie cukru.

Depilacja laserowa

Dostępna tylko w wybranych gabinetach kosmetycznych, ponieważ do jej prowadzenia trzeba mieć odpowiednie przeszkolenie.

Polega na trwałym usunięciu włosków za pomocą lasera. Depilacja ta może być prowadzona na różnych typach włosków i po przeprowadzeniu serii procedur daje trwałe efekty bez konieczności ponownej depilacji owłosienia.

Gdy interesuje cię skuteczna depilacja Gliwice – https://cataleyabeauty.pl/depilacja-woskiem/ umożliwiają skorzystanie z powyższych typów zabiegów. Oferty i cenniki dostępne są w internecie.

Kiedy warto skorzystać z depilacji u kosmetyczki?

Depilacja u kosmetyczki ma kilka niezaprzeczalnych zalet, dlatego warto je poznać przed zdecydowaniem się na taki zabieg.

Przede wszystkim depilacja jest wtedy profesjonalna, co przekłada się na bardzo dobre efekty – ich trwałość, estetykę. Włoski usunięte są wtedy bardzo dokładnie, a dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom minimalizuje się ryzyko pojawienia się skutków ubocznych jak zaczerwienienie, krostki. Z tego względu taka depilacja często wybierana jest przed ważnymi wydarzeniami, na przykład przed ślubem, wesele, ważną imprezą.

Również w gabinecie można skorzystać z depilacji laserowej. To metoda, z której nie można skorzystać w warunkach domowych. Chociaż ten typ depilacji jest dość drogi, to jednak daje on trwałe efekty.

Oczywiście, nie można zapominać również o tym, że depilacja w gabinecie jest bardzo wygodna. W tym przypadku nie trzeba prowadzić jej samodzielnie w domu, co też nie zawsze daje optymalne wyniki.

 

Dodaj komentarz