Świadomie zaplanuj powiększenie rodziny

Dzień dobry Moi Drodzy!

Choć dzisiejszy temat dotyczy głównie kobiet, myślę, że zainteresuje również mężczyzn, którzy są w stałych związkach. Dotyczy on metod antykoncepcji oraz tego, która z nich jest najlepsza. Para chcąca świadomie planować powiększenie rodziny z pewnością powinna wspólnie przeanalizować tę kwestię. Czym jest antykoncepcja? Jakie są nowoczesne metody antykoncepcji?

Nowoczesne metody antykoncepcji i ich popularność

Wymieniając najbardziej znane i najczęściej stosowane metody zapobiegania ciąży, z pewnością na pierwszym miejscu postawimy tabletki antykoncepcyjne oraz prezerwatywy.

nowoczesne metody antykoncepcji
Do najpopularniejszych metod antykoncepcji stosowanych przez Polaków i Polki są tabletki antykoncepcyjne i prezerwatywy.

Co ciekawe, są one najczęściej wybierane mimo iż nie dają stuprocentowej gwarancji. Wydaje się, że obecnie zarówno kobiety, jak i mężczyźni wolą trzymać się sprawdzonych metod, obawiają się próbować czegoś nowego. Dlaczego? Może chodzić o względy bezpieczeństwa, ale również finansowe. Nie da się ukryć, że nowoczesne metody antykoncepcyjne są dość kosztowne i nie tak ogólnodostępne, jak tabletki czy prezerwatywy. W wypadku prezerwatyw nie musimy posiadać na nie nawet recepty – dostaniemy je w większości punktów handlowych. Mimo to warto interesować się nowymi metodami antykoncepcji, gdyż w praktyce są one o wiele skuteczniejsze i mniej inwazyjne niż te wymienione powyżej popularne dziś środki.

Wkładka domaciczna, implant podskórny

Dwiema dość nowymi formami zabezpieczenia przed ciążą są: wkładka domaciczna oraz implant podskórny.

wkładka domaciczna
Wkładka domaciczna.

 

implant podskórny
Implant podskórny.

Obie działają na podobnej zasadzie – uwalniają w organizmie kobiety progesteron antykoncepcyjny, który wstrzymuje płodność. Taki zabieg jednorazowo starcza aż na 3 lata, a po jego usunięciu kobieta niemalże natychmiast odzyskuje płodność, bez żadnych skutków ubocznych. Te nowoczesne metody antykoncepcji są mało inwazyjne, dyskretne i niezwykle wygodne – nie musimy już myśleć o tym, czy połknęłyśmy tabletkę lub czy mamy wystarczającą ilość prezerwatyw. Więcej o tych metodach antykoncepcji i ich zaletach przeczytacie TUTAJ.

A co Wy sądzicie o tego typu innowacjach? Warto iść z duchem czasu czy trzymać się starych, sprawdzonych metod? Czekam na Wasze opinie!

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz