System operacyjny Linux – zalety

Witajcie Moi Drodzy!

Dzisiaj coś dla miłośników komputerów. Ja prawdę mówiąc, miłośniczką nie jestem, aczkolwiek interesuję się tym troszkę. I zauważyłam, że tak jak świat dzieli się na zwolenników Samsunga i Apple, tak użytkownicy komputerów dzielą się na zwolenników niezwykle popularnego Windows’a i nieco mniej znanego Linuxa. Dziś chciałabym pokrótce przedstawić Wam zalety systemu operacyjnego Linux.

Linux, czyli bezpieczeństwo i prostota użytkowania

Trzeba przyznać, że Linux zdecydowanie różni się od sposobu funkcjonowania Windows’a. W gruncie rzeczy jest to zaleta, gdyż pracując na Linuksie, chcąc nie chcąc uczymy się wielu nowych funkcji. Szczególnie dla osób pasjonujących się informatyką, znajomość więcej niż jednego oprogramowania jest, delikatnie mówiąc, niezbędna. Dlatego Linuxa warto pobrać i korzystać z niego ze zwykłej ciekawości. Poza tym, instalując Linuxa, mamy od razu do dyspozycji pakiet podstawowych programów potrzebnych każdemu przeciętnemu użytkownikowi komputera, na przykład odtwarzacz muzyki czy filmów, pakiet biurowy, przeglądarka zdjęć czy archiwum plików.

lonux
Linux to system konkurencyjny dla Windows’a.

To duża zaleta i jednocześnie przewaga Linuxa nad Windowsem, w którym wszystkie te programy i aplikacje trzeba samodzielnie instalować. Bardzo ważną zaletą dla posiadaczy komputera jest też ogromne bezpieczeństwo systemu Linux. Rzadko, o ile w ogóle, słyszy się o jakichkolwiek wirusach na Linuksie i w związku z tym antywirusach tworzonych na Linuxa. W tym systemie tego problemu po prostu nie ma, czego absolutnie nie możemy powiedzieć o Windowsie. Ostatnią, ogromną zaletą Linuxa, jest fakt, że można korzystać z niego bezpłatnie i jest to legalne. Licencja OpenSource daje nam możliwość darmowego korzystania z Linuksa zarówno do celów prywatnych, jak i komercyjnych.

linux
Fanów Linuksa wciąż przybywa. 🙂

A co Wy sądzicie o Linuksie? Jest lepszy od Windowsa, lecz niedoceniony? Czekam na Wasze wypowiedzi!

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz