Szukasz nowego auta? Zobacz, co oferuje Ford

Znalezienie nowego auta nigdy nie jest proste. Jeśli jednak zaufamy sprawdzonej marce, takiej jak na przykład Ford, zadanie to możemy sobie znacznie ułatwić. Poznajmy nowe modele marki i sprawdźmy, czy nie ma wśród nich naszego nowego wymarzonego auta.

KA+ – mały może więcej

Ford KA+ to auto, które bez problemu sprawdzi się w miejskich warunkach. Niewielkie gabaryty stanowią największy atut tego modelu. Poza tym możemy cieszyć się licznymi udogodnieniami, po jakie w trosce nie tylko o naszą wygodę, ale również bezpieczeństwo sięgnął Ford. Oto kilka z przykładów.

ESC – elektroniczny system stabilizacji toru jazdy

Ten inteligentny mechanizm nadzoruje prawidłowy tor jazdy naszego samochodu i koryguje pojawiające się odchylenia.

EPAS – zaawansowany układ elektronicznego wspomagania kierownicy

Dzięki niemu auto prowadzi się nie tylko łatwiej, ale dużo pewniej. Mechanizm nadzoruje prędkość jazdy.

kierownica ford

ASC – Active City Stop

System ten ma na celu zminimalizowanie ryzyka kolizji lub zderzenia, gdy auto przed nami gwałtownie i bez ostrzeżenia zatrzyma się bądź zwolni.

System Ford KeyFree

To mechanizm wprowadzony po to, aby ułatwić nam korzystanie z samochodu. Dzięki niemu możemy otworzyć auto, gdy akurat mamy zajęte obydwie ręce.

Ford SYNC 3

Został stworzony i użyty, abyśmy mogli uruchamiać głosowo liczne funkcje naszego pojazdu.

Fiesta – idealna na podbój świata

Nowy Ford Fiesta przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom długich i komfortowych podróży. Komfortowa, ekonomiczna a do tego wyróżniająca się nienaganną stylistyką Fiesta sprawi, że bez wahania ją wybierzesz. Przekonają Cię do tego liczne praktyczne rozwiązania zastosowane przez producenta.

ford fiesta

Podwyższona pozycja kierowcy

Daje o wiele lepszą widoczność na drodze w trakcie jazdy. Dzięki temu możemy czuć się pewniej także na całkowicie nieznanym terenie.

System Ford SYNC 3 z przydatną funkcją wzywania pomocy

Opcja ta pozwala również na sterowanie głosem, co sprzyja komfortowi podróżowania.

System audio B&O PLAY

Tworzą go: 9 głośników z procesorem DSP, duży 20 cm subwoofer i 9 kanałowy wzmacniacz o łącznej mocy 675 W. Pozwala to w trakcie jazdy czuć prawdziwą moc odtwarzanej muzyki.

Praktyczne udogodnienia

Dzięki którym nawet najdłuższa podróż staje się prawdziwą przyjemnością. Są to m.in. aktywny tempomat, wspomaganie parkowania, otwierany dach panoramiczny czy system rozpoznawania znaków drogowych.

Ecosport – coś dla miłośników szybkiej jazdy

Ten model Ford wyposażył w ekonomiczne rozwiązania. Nie pominął również ważnej kwestii wzmocnienia bezpieczeństwa na drodze. Oto co ma nam do zaoferowania Ecosport.

Szukasz nowego auta? Zobacz, co oferuje Ford

Benzynowy EcoBoost

To lider wśród silników, który kilkukrotnie otrzymał tytuł Międzynarodowego Silnika Roku. Jest to silnik, który pozwala osiągnąć pojazdowi zawrotne prędkości przy jednoczesnym zmniejszonym zużyciem paliwa i niższą emisją CO2.

Inteligentny system napędu na wszystkie koła

Jest to mechanizm, który usprawnia poruszanie się autem w każdych – nawet najtrudniejszych warunkach. Dzięki niemu auto trzyma się dobrze oblodzonej drogi czy zapewnia dobrą zwrotność w czasie nagłego skrętu.

Układ HSA

Wspomagający poruszanie się na wzniesieniach. System ten zapobiega staczaniu się auta w czasie trudnych podjazdów pod górę.

Focus – idealny na długie i wymagające trasy

Jego mocne strony stanowią: stylowy wygląd (smukła sylwetka), przestronność, pojemny bagażnik, który można w dowolnym momencie rozbudować oraz reflektory LED o bardziej przemyślanym układzie. Do wyboru mamy warianty z trzycylindrowym silnikiem EcoBooster lub EcoBlue. Poza tym Ford Focus został wzbogacony o bardzo przydatne mechanizmy.

System dynamicznej kontroli amortyzacji

Dzięki niemu jazda w trudnych warunkach nie stanowi obciążenia dla amortyzatorów, a my nie odczuwamy nieprzyjemnych wstrząsów.

System Stop&Go

To inteligentny mechanizm, który ułatwia sprawowanie kontroli nad osiąganymi prędkościami. Dostosowuje je do rozpoznawanych znaków ograniczenia, a w razie potrzeby może zatrzymać samochód na pasie ruchu.

ford focus

System Driver Alert

Narzędzie to służy do monitorowania naszego zachowania. Jest bardzo przydatne w czasie długich tras. Sygnalizuje kiedy powinniśmy odpocząć, by bezpiecznie dojechać do celu.

Tourneo Courier – auto nie tylko rodzinne

Ford zadbał o to, by także duże rodziny mogły znaleźć coś dla siebie. Modelem, który spełni ich wymagania jest Tourneo Courier. Mimo niewielkich gabarytów, auto cechuje duża przestronność. Poza tym sprawdzi się również w przypadku przewozu większych bagaży. Ułatwiają to składane na płasko tylne siedzenia oraz przesuwane tylne drzwi. Co jeszcze przemawia na korzyść tego modelu?

Systemy minimalizujące ryzyko wypadku

To zaawansowane rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w sytuacji, gdy podróżujemy z przyczepą kempingową oraz zawsze wtedy, gdy zależy nam na bezpiecznym dowiezieniu do celu osób, zwierząt czy przedmiotów. Są to: system zapobiegający przewróceniu pojazdu, układ ograniczający zarzucanie holowanej przyczepy czy asystent hamowania awaryjnego.

samochody ford

C-MAX i Grand C-MAX – auta bardzo rodzinne

Te dwa modele Ford dedykuje rodzinom. Pojazdy zostały wyposażone w praktyczne rozwiązania, które sprawdzą się także w czasie podróży z małym dzieckiem. Przesuwane tylne drzwi usprawniają montaż i demontaż fotelika. Natomiast przycisk Ford Power pozwoli na szybkie uruchomienie pojazdu, nawet jeśli nie mamy przy sobie kluczyka, co doskonale sprawdza się w nagłych wypadkach. Co poza tym sprawia, że warto się nimi zainteresować?

Funkcja Ford Smart Regenerative Charging

Zostały w nią wyposażone silniki wysokoprężne C-MAX i Grand C-MAX. Polega ona przetwarzaniu energii z hamowani na paliwo dla akumulatora.

Wygodny system otwierania bagażnika KeyFree

To bezdotykowy mechanizm ułatwiający dostęp do bagażnika, gdy mamy zajęte ręce. Wystarczy uruchomić przycisk umieszczony pod tylnym zderzakiem.

Bardziej szczegółowe opisy nowych modeli Forda i ich możliwości, znajdziecie TUTAJ. Warto się z nimi zapoznać, by mieć bardziej wyrazisty obraz tego, co marka ma nam do zaoferowania i to w naprawdę korzystnych cenach.

Dodaj komentarz