Tablety – czy nadal są na czasie?

Tablety to jeszcze nie tak dawno prawdziwy hit technologiczny. Stanowiły główny i najatrakcyjniejszy prezent z okazji komunii, urodzin czy Mikołaja. Dziś da się zauważyć, że miejsce tabletów powoli zajmują smartfony. Czy więc zakup tabletu nadal się opłaca?

Tablety – niegdyś i dziś

Gdy tablety pojawiły się na rynku, szybko podbiły serca użytkowników w różnym wieku. W tamtym czasie smartfony były urządzeniami mobilnymi, które sprawdzały się poza domem do kontaktowania się z bliskimi czy sprawdzania maila. Największy oferowany ekran przez producentów miał około 5 cali. Tymczasem tablety były większe, 7 lub nawet 10-calowe, co stanowiło ich największy atut. Duży ekran pozwalał na zdecydowanie wygodniejsze przeglądanie sieci, granie czy oglądanie filmów w domu bądź w podróży.tablety Wiele tabletów miało możliwość podpięcia dodatkowo klawiatury, co czyniło je czymś w rodzaju małych laptopów. Było to bardzo wygodne podczas pisania dłuższych tekstów. Z czasem jednak smartfony dogoniły tablety pod względem wielkości, jak i dodatkowych funkcji, przez co te pierwsze trafiły nieco na ubocze…

Ciekawe funkcje nowoczesnych tabletów

Producenci nie dali jednak za wygraną i postanowili coraz nowsze modele tabletów wyposażać w ciekawe, nieraz zaskakujące funkcje. Jedną z nich jest na przykład obudowa, którą można ułożyć w dowolny sposób, trzymać wygodnie w ręce, a nawet powiesić na ścianie – wszystko po to, by korzystanie z niego było jak najbardziej komfortowe. Niektóre tablety wyposażono w projektor, który umożliwia oglądanie filmów na ścianie.

tablety
Tablet z projektorem.

Takiej funkcji nie znajdziemy w żadnym smartfonie czy laptopie, co czyni tablety wciąż atrakcyjnym sprzętem na rynku.

Kupować czy nie?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy opłaca się jeszcze kupować tablet. Wpływ na to ma wiele czynników, a głównie nasze osobiste preferencje i oczekiwania. Jeżeli posiadamy duży i nowoczesny smartfon, najprawdopodobniej nie znajdziemy w tablecie nic tak unikalnego, co by sprawiło, że zechcemy go kupić. Jeżeli jednak nie posiadamy smartfona i na co dzień wolimy korzystać z tradycyjnego telefonu z niedużym ekranem, z pewnością tablet sprawdzi się jako osobny sprzęt elektroniczny przeznaczony do rozrywki, nauki czy pracy.

Poznaj ofertę tabletów LG

Dodaj komentarz