Garażowanie samochodu zimą – opłacalne czy nie?

Zima to ciężki czas dla kierowców. Niskie temperatury, zamarzający śnieg i szron sprawiają, że każdego ranka kierowca jest zmuszony go odśnieżać, skrobać szyby i odmrażać zamki, by móc ruszyć samochodem. Zimą samochód i jego karoseria są też narażone na zniszczenia z powodu soli na drogach, która fatalnie wpływa na wszystkie metalowe części samochodu. Dlatego powstaje pytanie: czy garażowanie samochodu zimą to dobry pomysł?

Garażowanie samochodu zimą – co mówią kierowcy?

Kierowcy, którzy przywiązują ogromną wagę do stanu swojego samochodu zgodnie stwierdzą, że garażowanie samochodu zimą to bardzo dobry pomysł. Choć sam koszt wynajęcia czy zakupu garażu jest spory, bardzo ułatwia życie zimą kierowcy i służy ochronie samochodu. Lepiej więc przeznaczyć te pieniądze na garaż niż na późniejsze konieczne naprawy. Jak wspomnieliśmy, garażując samochód w zimie, ułatwiamy sobie samemu życie. Omija nas codzienne odśnieżanie i skrobanie szyb, które wykonane nieumiejętnie skutkuje powstawaniem rys na szybach. Garażowanie samochodu zimą zwalnia nas z tego uciążliwego codziennego obowiązku i chroni nasz samochód przed negatywnym wpływem mrozu, śniegu i szronu.

garażowanie samochodu zimą
Garażując samochód zimą, omija nas konieczność codziennego odśnieżania czy skrobania szyb.

Poza tym ujemne temperatury bardzo źle wpływają na karoserię samochodu oraz gumowe części zawieszenia. Pod wpływem mrozu guma twardnieje i staje się bardziej podatna na pęknięcia. Natomiast wilgoć i sól powoduje korozję karoserii. To właśnie zimą na samochodach najszybciej pojawia się rdza. Garażując samochód, minimalizujemy ten negatywny wpływ i chronimy nasz samochód przed zniszczeniem.

Wpływ mrozu na silnik samochodowy

Największym argumentem za tym, by zdecydować się na garażowanie samochodu zimą jest ochrona silnika, czyli najważniejszego elementu samochodu. Silne mrozy utrudniają rozruch silnika, a próby uruchomienia go, gdy jest zimny mogą bardzo skrócić jego żywotność. Aby zadbać o silnik, warto zdecydować się na kupno lub wynajem garażu na okres zimowy.garażowanie samochodu zimą Nasz samochód na pewno odwdzięczy nam się płynnym ruszaniem i ogólnym komfortem jazdy. Z nadejściem wiosny nasz samochód nie będzie też potrzebował zbyt wielu napraw czy zabiegów kosmetycznych, gdyż zima nie wpłynie zbytnio na jego stan.

Dodaj komentarz