Tunezja – Twój urlopowy cel!

Choć to dopiero luty, w wielu biurach podróży pojawiają się pierwsze wakacyjne oferty „first minute”. Niejeden postanawia już teraz zarezerwować wakacyjną wycieczkę, by mieć większy wybór, jeśli chodzi o miejsce i nocleg. Kierunkiem wartym uwagi jest bez wątpienia Tunezja. Co trzeba o niej wiedzieć?

Tunezja – kraina słońca i egzotyki

Tunezja położona jest w północnej Afryce nad Morzem Śródziemnym i sąsiaduje z Libią i Algierią. Północ kraju jest zdecydowanie górzysta i zalesiona, ale im dalej na południe, tym bardziej ukształtowanie terenu ulega zmianie – staje się on coraz bardziej suchy i płaski, aż do strefy saharyjskiej.

tunezja
Tunezja to kraj, w którym przez większość roku panuje ciepła, słoneczna pogoda.

W sumie w Tunezji można wyróżnić aż cztery strefy klimatyczne – dzięki temu przez większość roku panuje tu piękna, słoneczna pogoda, co bardzo przyciąga turystów, także w okresie zimowym. Najwięcej jednak jest ich w sezonie letnim. Od kwietnia temperatury wynoszą około 20 stopni Celsjusza, a później jest już tylko cieplej.

Tunezja Północna – atrakcje

Oczywiście nie sposób wymienić wszystkich miejsc, w które warto się wybrać, będąc w Tunezji – niestety nie sposób jest też ich wszystkich zwiedzić w ciągu jednego pobytu. Skupmy się więc na Tunezji Północnej i najpopularniejszych miejscach tego regionu. Pierwszym z nich jest bez wątpienia Kartagina – to starożytne państwo-miasto znajdujące się nieopodal obecnej stolicy Tunezji. Uważa się je za jedno z najpiękniejszych miast Tunezji, o czym świadczą rzesze turystów pojawiające się tu rok w rok. Zwiedzając Kartaginę, warto zacząć od wzgórza Byrsa, które swego czasu było sercem miasta. Obecnie znajduje się tam Katedra św. Ludwika IX (Sant Louis), a nieopodal Katedry Muzeum Kartaginy. To prawdziwa atrakcja dla miłośników historii i zabytków. Będąc w Kartaginie, nie można też nie zobaczyć słynnych portów punickich. Pomiędzy nimi znajduje się Muzeum Oceanograficzne.

tunezja
Kartagina, wzgórze Byrsa, Katedra św. Ludwika IX
tunezja
Katedra św. Ludwika IX w Kartaginie
tunezja
Kartagina – wokół punickich portów

Ale Tunezja to również cudowne plaże, które są celem większości turystów. W Północnej Tunezji wspaniałymi piaszczystymi plażami dysponuje miasto Bizerta. Znajdziemy tu kilka czystych, piaszczystych plaż, a najbardziej godną polecenia jest plaża Remel, znajdująca się jakieś 3 km na wschód od miasta.

tunezja
Plaża Remel
tunezja
Rozbudowana baza hotelowa, również dla rodzin z dziećmi, to duży atut Tunezji jako regionu turystycznego.

To zaledwie migawka z tego cudownego, różnorodnego kraju, jakim jest Tunezja. Jeżeli jeszcze nie wybrałeś, gdzie chcesz się udać na tegoroczny urlop, Tunezja będzie strzałem w dziesiątkę!

Dodaj komentarz