Ubezpieczenie zdrowotne – kiedy warto się na nie zdecydować?

Większość z nas uważa, że zdrowie jest najważniejsze. Gdy go brakuje, znika też poczucie bezpieczeństwa i pojawia się obawa przed tym, co przyniesie przyszłość. Można jednak zawczasu o tym pomyśleć i zabezpieczyć siebie oraz swoich bliskich w razie jakichś niespodziewanych sytuacji wymagających kosztownego leczenia. Pomóc w tym może prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Czym właściwie jest? Dla kogo będzie odpowiednie? I jakie ma zalety?

Ubezpieczenie zdrowotne to nie tylko NFZ

Zdecydowana większość z nas z racji uczenia się bądź zatrudnienia jest ubezpieczona w Narodowym Funduszu Zdrowia. Od naszych pensji odciągane są składki zdrowotne, które mają nam gwarantować darmową opiekę medyczną i możliwość korzystania z usług lekarskich czy szpitalnych na koszt państwa. Ubezpieczenie w NFZ jest też bardzo potrzebne w nagłych przypadkach, gdy na przykład ulegniemy groźnemu wypadkowi i musimy być natychmiast hospitalizowani. Dzięki ubezpieczeniu NFZ nie musimy później ponosić ogromnych kosztów wynikających z pobytu w szpitalu i przebytego leczenia.

ubezpieczenie zdrowotne

Niemniej jednak wielu z nas stwierdza, iż opieka medyczna zapewniona przez państwo jest niewystarczająca. Chyba największym powodem do narzekania są absurdalnie długie kolejki do lekarzy bądź na rehabilitację. Gdy nasz stan zdrowia nagle się pogarsza, czas może zadecydować właściwie o wszystkim. Nawet w przypadku zwykłego skręcenia nogi znaczenie ma jak najszybsze rozpoczęcie rehabilitacji. Tymczasem, gdy z NFZ otrzymamy termin za kilka miesięcy, właściwie mija się to z celem. Dlatego jako uzupełnienie dla ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ niejeden wybiera prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Prywatne ubezpieczenie – co nam daje?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne zapewnia nam szybki i bezproblemowy dostęp do opieki medycznej na najwyższym poziomie. Możemy więc liczyć na pobyt w szpitalu w komfortowych warunkach, dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego, wysokiej jakości opiekę w okresie ciąży i porodu, a także brak kolejek do lekarzy oraz badań, także specjalistycznych. To również, w gruncie rzeczy, oszczędność pieniędzy, ponieważ płacimy raz w miesiącu za polisę ubezpieczeniową, ale każda wizyta czy badanie jest za darmo. Możemy więc wykonać o wiele więcej ważnych badań w krótkim czasie, co znacznie skraca czas diagnozy i pozwala szybciej podjąć skuteczne leczenie.

ubezpieczenie zdrowotne

Co więcej, wykupione przez nas ubezpieczenie zdrowotne w prywatnej placówce może też objąć członków najbliższej rodziny (męża, żonę, dzieci), dzięki czemu cała rodzina może korzystać z opieki medycznej na wysokim poziomie. Jeżeli jesteś zainteresowany prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym, zachęcamy do zajrzenia TUTAJ i zapoznania się z ofertą.

Dodaj komentarz