Urlop w listopadzie – gdzie warto pojechać?

Nie każdy z nas ma możliwość pojechać na urlop w sezonie. Z różnych względów decydujemy się odpocząć nieco później, na przykład w miesiącach jesiennych i zimowych. Gdzie jechać na urlop w listopadzie, jeśli zależy nam na letniej aurze? Podpowiadamy kilka propozycji.

Urlop w listopadzie – polecane ciepłe kraje

WYSPY KANARYJSKIE – FUERTVERTURA

urlop w listopadzie

Jednym z najchętniej wybieranych miejsc na urlop także po sezonie są Wyspy Kanaryjskie. Fuertevertura to druga co do wielkości wyspa archipelagu. Dominuje tu płaski, pustynny krajobraz oraz spora liczba piaszczystych plaż. Ponadto na terenie wyspy znajduje się Park przyrody Corralejo, co zachwyci miłośników natury. Natomiast silne wiatry obecne na wyspie ucieszą miłośników windsurfingu i kitesurfingu.

WYSPY KANARYJSKIE – EL HIERRO

urlop w listopadzie

Z kolei El Hierro to najmniejsza z Wysp Kanaryjskich, która od 2000 roku ma status rezerwatu biosfery. Chociaż nie ma tu zbyt bogatej bazy turystycznej, wiele osób chętnie spędza tu urlop w listopadzie, gdyż jest tu ciepło, pięknie i spokojnie. Zastygłe lawy, zielone lasy i pola oraz bujne sady to charakterystyczne elementy krajobrazowe tej wyspy.

CYPR

urlop w listopadzie

To kolejna popularna wyspa odwiedzana przez turystów właściwie przez cały rok. Trzeba jednak pamiętać i wziąć pod uwagę, że w listopadzie nie ma tu upałów – pogoda sprzyja natomiast zwiedzaniu i spacerowaniu. Niemniej Cypr jest bardzo atrakcyjny, jeśli chodzi o zwiedzanie, dlatego warto się tu wybrać także poza sezonem. Zwiedzanie zacznijmy od stolicy, czyli Nikozji. Spotkamy tu wiele zabytków i ciekawych muzeów.

MADERA

urlop w listopadzie

To wyspa należąca do Portugalii leżąca bliżej Afryki, stąd wysokie temperatury panujące tam nawet w listopadzie. Na Maderze temperatura nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza przez cały rok, co sprawia, że na każdym kroku można tu spotkać piękne, kwitnące kwiaty. Madera nie ma zbyt wielu plaż, o wiele lepiej więc wybrać się tam, jeśli chcemy zwiedzać i spacerować. Warto na przykład wybrać się na Cabo Girao, gdzie znajduje się zapierający dech w piersiach taras widokowy.

TAJLANDIA

urlop w listopadzie

Planując urlop w listopadzie, warto wziąć pod uwagę wyjazd do Tajlandii Północnej. To najlepszy okres na odwiedziny w tym miejscu. Bardzo rzadko pada tu deszcz, a temperatura wynosi około 30 stopni Celsjusza. Jednocześnie ceny są nieco niższe, gdyż jest to okres poza sezonem. Tajlandia odznacza się wieloma atrakcjami turystycznymi, zarówno jeśli chodzi o krajobraz, jak i dorobek kulturowy. To bardzo barwny i ciekawy kraj. Warto tu zobaczyć miasto Chiang Mai i oczywiście stolicę, czyli Bangkok.

Dodaj komentarz