Wakacje bez wyżywienia – co ze sobą zabrać?

Wielu z nas, chcąc jak najmniej zapłacić za wakacje, wybiera kwaterę w domu prywatnym lub apartament, w którym samodzielnie trzeba zapewnić sobie pożywienie. Wakacje bez wyżywienia mają oczywiście wiele zalet, niemniej wiążą się też z pewnymi trudnościami. Co właściwie opłaca się ze sobą zabrać, a co lepiej kupować na miejscu? Czy gotować samodzielnie czy też stołować się w restauracjach i knajpach? Spróbujmy znaleźć odpowiedzi na te pytanie.

Wakacje bez wyżywienia – co zabrać ze sobą?

Jadąc na urlop na tydzień lub dwa, zwykle mamy wydzieloną dokładną sumę, którą możemy w tym czasie wykorzystać. Dobre rozplanowanie wydatków, również związanych z wyżywieniem pozwoli nam nie wydać niczego ponad to, czym dysponujemy i da nam poczucie bezpieczeństwa. Decydując się na wakacje bez wyżywienia, zwykle pewne produkty żywnościowe zabieramy ze sobą. Są to produkty o długim terminie przydatności, które nie zepsują się w trasie ani przez kolejne dni. Najprostszym rozwiązaniem jest zabranie zapasu makaronu i ryżu, który można na wiele sposobów przyrządzić na obiad.

wakacje bez wyżywienia
Wiele osób, by obniżyć koszty za wakacje, postanawia samodzielnie gotować w ich trakcie.

Można wziąć kilka bochenków chleba, by starczyły na pierwsze dwa, trzy dni, niemniej później lepiej kupować pieczywo na miejscu – będzie świeże i smaczne. Niektórzy decydują się zabrać ze sobą konserwy w puszkach, sosy w torebkach itd. To jednak mało zdrowa żywność, więc nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zamiast tego lepiej w miasteczku kupić świeże warzywa i jakieś przyprawy i samodzielnie przyrządzić pyszną potrawę. Jeżeli jesteśmy na jakiejś specjalnej diecie, warto zabrać ze sobą podstawowe produkty, które są trudno dostępne w kraju, do którego jedziemy. Oszczędzi nam to stresu i konieczności jedzenia tego, co jest pod ręką, ze szkodą dla zdrowia.

Co kupować na miejscu?

Jak już pokrótce wspomnieliśmy, jadąc na wakacje bez wyżywienia, możemy w pewne produkty zaopatrzyć się na miejscu, jak chociażby w świeże warzywa i owoce.

wakacje bez wyżywienia
Pewne produkty, na przykład owoce i warzywa, lepiej kupować na lokalnym rynku.

Niektórzy rezygnują z gotowania – wolą stołować się w niedrogich knajpkach w okolicy i spróbować lokalnej kuchni. Jeśli tylko nas na to stać, warto wybrać tę opcję! Dzięki temu lepiej poznamy okoliczne zwyczaje i smaki, co będzie wielką frajdą, a przy tym poczujemy się jak na prawdziwym urlopie, bez żadnych obowiązków. Jeśli jednak wolimy gotować samodzielnie, korzystajmy z lokalnych świeżych produktów, które są stosunkowo niedrogie.

wakacje bez wyżywienia
Niektórzy wolą nie zabierać ze sobą wyżywienia na wakacje z Polski, ale stołować się w niedrogich knajpkach i delektować lokalnymi smakami.

Warto wcześniej rozeznać, co jest łatwo dostępne w danym kraju, a co lepiej przywieźć ze sobą. Takie przygotowanie sprawi, że nasze wakacje będą udane!

Dodaj komentarz