Woreczki nikotynowe – czy to dobra alternatywa dla snus?

nikotynaSnus to popularna używka w Skandynawii, która również jest dostępna w Polsce. Teraz ma ona jednak alternatywę – to woreczki nikotynowe. Czym dokładnie różnią się od siebie snus i woreczki? Oto najważniejsze różnice, które warto wiedzieć przed zakupem!

Jaki jest skład snus i woreczków nikotynowych?

Chociaż snus w woreczkach oraz woreczki nikotynowe mogą wyglądać podobnie, to jednak tak naprawdę mają one inny skład, co przekłada się również na ich właściwości i działanie.

Snus jest rodzajem drobno zmielonego tytoniu, który sprzedawany jest luzem albo w woreczkach. Woreczki ze snus zawierają więc tytoń, który również używany jest do wytwarzania papierosów.

Z kolei woreczki nikotynowe zawierają w składzie włókna roślinne, które nasączane są nikotyną i związkami zapachowymi i smakowymi. Nie zawierają one zatem w składzie tytoniu. Można kupić je w różnych wariantach pod kątem dodatków aromatyzujących, na przykład o smaku i zapachu cytrusów, jagód, mięty. Również są one oferowane w różnych wariantach „mocy”, czyli ilości nikotyny.

Jak działają woreczki nikotynowe i snus?

Działanie woreczków nikotynowych i snus jest podobne. W woreczkach nikotyna jest czysta, natomiast w snus pochodzi ona z tytoniu.

Warto jednak zaznaczyć, że ze względu na skład woreczków nikotynowych są one wygodniejsze w stosowaniu od snus. Nie powodują one pojawiania się nieestetycznych, ciemnych przebarwień od tytoniu na zębach i dodatkowo mają przyjemny smak i zapach.

Dodatkowym atutem woreczków nikotynowych jest możliwość wyboru „mocy”. Można wtedy również stopniować ją od wyższej do niższej, gdy planuje się rzucenie nałogu.

Jak używa się woreczków nikotynowych i snus?

Zarówno woreczki nikotynowe, jak i snus są używane w podobny sposób. Należy umieścić je w jamie ustnej, za górną wargą, pomiędzy nią a dziąsłami.

Woreczki nikotynowe oraz snus zaczynają działać pod wpływem ciepła i wilgoci w jamie ustnej. Wtedy rozpoczyna się wydzielanie nikotyny, która przedostaje się do krwiobiegu i pozwala na uzyskanie efektu odprężenia. Czas przetrzymywania woreczków nikotynowych w ustach to maksymalnie do 30 minut.

Warto wskazać, że woreczki nikotynowe oraz snus są bardzo dyskretne w stosowaniu, dlatego można korzystać z nich również w tych miejscach, gdzie zakazane jest palenie papierosów albo używanie e-papierosów.

Wobec tego woreczki nikotynowe to bardzo atrakcyjna alternatywa dla snus. Inny skład tego typu produktu oraz różne smaki i „moce” do wyboru powodują, że jest on wygodniejszy w stosowaniu w porównaniu do snus – tytoniu w woreczkach.

Dodaj komentarz