Drzwi zewnętrzne do domu – jaki materiał wybrać?

Drzwi zewnętrzne do domu – jaki materiał wybrać?

Drzwi zewnętrzne, określane też jako wejściowe, to bardzo istotny element konstrukcji domu jednorodzinnego. Na co należy zwrócić uwagę wtedy, gdy planuje się zamówienie drzwi do domu? Zobacz przegląd najczęściej używanych materiałów z ich zaletami i wadami!

Czym powinny cechować się dobre drzwi zewnętrzne?

Drzwi montowane w zewnętrznej przegrodzie domu muszą spełniać odpowiednie wymagania, aby zapewnić właściwy komfort dla mieszkańców i służyć przez długi czas. Stanowią one barierę termiczną, a także chronią przed czynnikami atmosferycznymi jak opady, wiatr.

Dobierając właściwe drzwi wejściowe, trzeba więc zwrócić szczególną uwagę na te, które będą wyróżniały się wysoką trwałością i będą miały właściwy poziom termoizolacyjności. Istotnym parametrem jest wtedy współczynnik przenikania cieplnego określany jako Ud. Im jest on niższy, tym drzwi będą cieplejsze.

Dodatkowo drzwi zewnętrzne do domu powinny odpowiednio zabezpieczać go przed intruzami. Właśnie dlatego wielu kupujących wybiera drzwi wyposażone w zabezpieczenia antywłamaniowe, na przykład specjalne zamki, zawiasy, elementy uniemożliwiające wyważenie drzwi. Stopień ochrony wyrażany jest za pomocą klasy antywłamaniowości.

Nowoczesne drzwi Tarnowskie Góry – https://euroset.pl/ sprawdź ofertę u zaufanego sprzedawcy drzwi!

Rodzaje drzwi wejściowych – jakie wybrać?

Najczęściej podział drzwi zewnętrznych do domu bazuje na materiałach wykorzystanych do ich wykonania. Obecnie stosowane są:

Drzwi wejściowe drewniane

Są bardzo efektowne, eleganckie, a także mogą zapewnić dobre parametry cieplne i akustyczne. Z drugiej strony nie są one odporne na nadmierną wilgoć i mogą wtedy się wypaczać, a tym samym tracić swoją szczelność. Właśnie dlatego duże znaczenie ma wybór dobrych drzwi z drewna i ich impregnacja.

Drzwi wejściowe stalowe

Do ich produkcji stosuje się blachy stalowe i wypełnia przestrzenie między nią za pomocą izolujących materiałów jak pianki. Takie drzwi są bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Często w tym wariancie wykonuje się drzwi antywłamaniowe. Można kupić je w wielu kolorach i jako drewnopodobne.

Drzwi wejściowe aluminiowe

Są lekkie, sztywne i wytrzymałe. Takie drzwi są obecnie bardzo popularne w budownictwie nowoczesnym. Mogą mieć kolory jednolite albo mogą imitować drewno z wykorzystaniem specjalnych folii. Ich głównym minusem jest dość wysoka cena.

Drzwi wejściowe z PCV

Do produkcji drzwi wejściowych używane są też tworzywa sztuczne jak PCV. Są one ciepłe, a także niedrogie, jednak ze względu na niską sztywność i podatność na odkształcenie nie są tak trwałe jak inne rodzaje drzwi.

Dodaj komentarz