Wypożyczenie przyczepy samochodowej – kiedy to się opłaca?

przyczepy samochodowe

Przyczepy samochodowej przydają się przy przewozie różnego rodzaju sprzętu, urządzeń, a także pojazdów kołowych. Niekiedy stanowią jedyne rozwiązanie, gdy istnieje potrzeba przetransportowania ładunku o dużych gabarytach. Nie zawsze jednak kupno przyczepy samochodowej jest konieczne. Podpowiadamy, kiedy opłaca się skorzystać z usług wypożyczalni przyczep samochodowych.

W jakich sytuacjach wypożyczenie przyczepy będzie lepsze od jej kupowania?

Wyobraź sobie, że musisz w dość szybkim czasie przewieźć znaczną ilość ciężkich przedmiotów, które nie mieszczą się w bagażniku twojego auta, jednak nie posiadasz przyczepy, bo dotychczas nie była ci ona potrzebna, a w przyszłości raczej też nie będzie. Z kolei zlecenie takiej usługi jakiejś firmie wiązałoby się z poniesieniem dużych nakładów finansowych. Co robić? Wielu kierowców stanęło kiedyś przed takim dylematem.

Właśnie w takich sytuacjach najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wypożyczalni przyczep samochodowych. Wynajmij przyczepę, jeśli planujesz jej użyć jednorazowo lub okazjonalnie, na przykład podczas przeprowadzki do przewozu mebli. Kupujesz drewno opałowe lub węgiel i nie masz jak ich dostarczyć do domu? Wypożyczenie przyczepy samochodowej to opcja w sam raz dla ciebie. Będzie się to bardziej opłacać finansowo. Zakup jest lepszym wyjściem, jeżeli na przykład otworzyłeś działalność gospodarczą i przyczepa ma ci służyć do regularnego transportu akcesoriów do sklepu czy materiałów budowlanych na budowę.

Jaką przyczepę wypożyczyć?

Jeśli już się zdecydowałeś, to pozostaje dokonać wyboru konkretnej przyczepy. Dostawca przyczep Przyczepy Bold oferuje wynajem kilku rodzajów tych urządzeń. W przewozie mebli i przedmiotów codziennego użytku z naszego domu świetnie sprawdzą się przyczepy lekkie do 750 kg: jednoosiowe lub dwuosiowe. Co więcej, to ciągnięcia przyczepy lekkiej nie będzie ci potrzebna dodatkowa kategoria prawa jazdy, jeżeli masa całego zestawu (pojazd i przyczepa) nie przekroczy 4250 kg. Wówczas w zupełności wystarczy prawo jazdy kat. B.

Jednak nie każdy ładunek da się przewieźć za pomocą przyczepy lekkiej. Maszyny budowlane, łodzie, pojazdy kołowe czy skutery na ogół transportowane są przy użyciu ciężkich przyczep samochodowych powyżej 750 kg. O szczegóły warto pytać w samej wypożyczalni.

Dodaj komentarz