Wzorniki płytek ceramicznych – zobacz, jakie wybrać!

wybor plytekOferujesz płytki ceramiczne? Chcesz, aby klienci mogli łatwiej znaleźć odpowiednie produkty dla siebie? Zainwestuj we wzorniki płytek. Jakie z nich oferowane są przez producentów wzorników? Czym warto kierować się przy wyborze?

Dlaczego warto zainwestować we wzorniki płytek ceramicznych?

Wybór płytek ceramicznych może być bardzo trudny. Liczba producentów, serii i wzorów płytek jest bardzo duża, więc przed zdecydowaniem się na zakup klienci wolą porównać różne modele ze sobą, a także z innymi materiałami, jakie mają znaleźć się we wnętrzach.

Sklepy nie zawsze mogą też mieć na stanie wszystkie płytki ceramiczne, na przykład ze względu na ograniczoną przestrzeń handlową i magazynową.

Właśnie dlatego bardzo dobrym wyborem dla każdego sklepu oferującego płytki ścienne i podłogowe są wzorniki płytek ceramicznych.

Za pomocą wzorników płytek ceramicznych sklep może łatwiej prezentować klientom swój asortyment – także wtedy, gdy danych modeli nie ma na stanie. Klienci mogą również łatwo porównać płytki ze sobą oraz innymi materiałami, co ułatwia im dokonanie wyboru.

Rodzaje wzorników płytek – jakie są najlepsze?

Do kategorii jak wzorniki płytek ceramicznych zalicza się szeroka gama produktów, które mogą na różne sposoby prezentować płytki w całości albo też ich fragmenty.

Do kategorii wzorników płytek zaliczane są:

  • Wzorniki w formie książeczek – mają formę otwieranych okładek albo mają wewnętrzne strony, na których umieszczane są fragmenty płytek ceramicznych.
  • Wzorniki w formie segregatorów – mają postać segregatora, w którym umieszczane są próbki, segregator może mieć też uchwyt na grzbiecie, który ułatwia jego przenoszenie.
  • Wzorniki w formie pudełek – umieszczane są w nich docięte fragmenty płytek ceramicznych albo całe płytki ceramiczne.

Wzorniki z fragmentami płytek najlepiej nadają się do tych, które mają powtarzalne wzory, dlatego można łatwo zaprezentować je w mniejszym formacie. Z kolei wzorniki na całe płytki używane są przy płytkach z większymi motywami graficznymi, dekorach.

Wzorniki płytek dla sklepu internetowego – co wybrać?

Obecnie wielu klientów decyduje się na zakup płytek ceramicznych do swoich domów przez internet. Jakie wzorniki płytek warto wtedy wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku zdecydowanie się na wzorniki na sprzedaż, w formie pudełek, na przykład styropianowych, które wysyła się do klienta.

Klienci sklepu internetowego, którzy chcieliby zobaczyć, jak płytki wyglądają na żywo, mogą wtedy zamówić je z dostawą do domu za niewielką opłatą. We wzorniku można zmieścić wtedy różne płytki, co pozwala na łatwe sprawdzenie wielu wariantów za jednym razem.

Dodaj komentarz