Weekend majowy – jak spędzić go aktywnie?

Choć weekend majowy przypada dopiero za około miesiąc, wielu z nas już planuje, jak spędzić ten czas w gronie najbliższych. Piękna, słoneczna pogoda zachęca do aktywnego wypoczynku na łonie natury. Szukasz oryginalnego pomysłu na aktywną Majówkę w gronie rodziny? A może planujesz romantyczny wypad tylko we Dwoje? Sprawdź nasze propozycje!

Weekend majowy z dziećmi – jak go zorganizować?

Dzieci to bardzo wymagający turyści, którzy dość szybko się nudzą. Nie dla nich kilkugodzinne, monotonne zwiedzanie czy bierny odpoczynek na kocu na trawie w parku. Rodzice doskonale wiedzą, że aby weekend majowy był udany, muszą zapewnić wiele atrakcji swoim pociechom. Dla rodzin lubiących spędzać czas aktywnie dobrym rozwiązaniem może być wycieczka rowerowa obejmująca kilka punktów, w których można się zatrzymać, coś zjeść, odpocząć i skorzystać z lokalnych atrakcji. Jazda rowerem z pewnością pozwoli wykorzystać nadmiar energii u każdego kilkulatka, a atrakcje w postaci parków rozrywki z pewnością okażą się wspaniałym dopełnieniem takiego weekendu.

weekend majowy

Jednym z chętnie odwiedzanych miejsc przez rodziny i dzieci jest Energylandia, miejsce pełne zabawy i nieoczekiwanych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Z kolei dla miłośników podróży dobrym pomysłem może być znalezienie tanich przelotów do którejś z europejskich stolic i spędzenie tam weekendu. Przy dobrym planowaniu można znaleźć bilety lotnicze za naprawdę niewielkie pieniądze, a cały wyjazd nie będzie droższy niż wyjazd w obrębie Polski. Z pewnością lot samolotem będzie dla każdego dziecka niezwykłym przeżyciem. Jeżeli nie mamy pieniędzy, by gdzieś wyjechać na weekend majowy, warto rozeznać się, jakie atrakcje dla rodzin z dziećmi przewidziano w naszej miejscowości lub okolicznych miastach i w miarę możliwości z nich skorzystać. Nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, by spędzić czas miło i aktywnie.

Romantyczny weekend majowy we Dwoje

Weekend majowy to też dobry czas na krótki, romantyczny wypad dla par. Popularne stają się na przykład weekendowe pakiety dla Dwojga w SPA, gdzie można przenocować oraz skorzystać z wielu zabiegów relaksujących i upiększających. To świetne rozwiązanie zarówno dla par, jak i dla przyjaciółek. W Majówkę można też wybrać się na piknik z prawdziwego zdarzenia – z pysznym lunchem, delikatnym musującym winem, kocem i koszykiem.

weekend majowy

Może nie jest to wyszukany sposób spędzenia wolnego czasu, ale na pewno bardzo przyjemny i relaksujący. Na piknik można wybrać się rowerami, ciesząc przy okazji oczy pięknymi widokami.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *