Weekend majowy – jak spędzić go aktywnie?

Choć weekend majowy przypada dopiero za około miesiąc, wielu z nas już planuje, jak spędzić ten czas w gronie najbliższych. Piękna, słoneczna pogoda zachęca do aktywnego wypoczynku na łonie natury. Szukasz oryginalnego pomysłu na aktywną Majówkę w gronie rodziny? A może planujesz romantyczny wypad tylko we Dwoje? Sprawdź nasze propozycje!

Weekend majowy z dziećmi – jak go zorganizować?

Dzieci to bardzo wymagający turyści, którzy dość szybko się nudzą. Nie dla nich kilkugodzinne, monotonne zwiedzanie czy bierny odpoczynek na kocu na trawie w parku. Rodzice doskonale wiedzą, że aby weekend majowy był udany, muszą zapewnić wiele atrakcji swoim pociechom. Dla rodzin lubiących spędzać czas aktywnie dobrym rozwiązaniem może być wycieczka rowerowa obejmująca kilka punktów, w których można się zatrzymać, coś zjeść, odpocząć i skorzystać z lokalnych atrakcji. Jazda rowerem z pewnością pozwoli wykorzystać nadmiar energii u każdego kilkulatka, a atrakcje w postaci parków rozrywki z pewnością okażą się wspaniałym dopełnieniem takiego weekendu.

weekend majowy

Jednym z chętnie odwiedzanych miejsc przez rodziny i dzieci jest Energylandia, miejsce pełne zabawy i nieoczekiwanych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Z kolei dla miłośników podróży dobrym pomysłem może być znalezienie tanich przelotów do którejś z europejskich stolic i spędzenie tam weekendu. Przy dobrym planowaniu można znaleźć bilety lotnicze za naprawdę niewielkie pieniądze, a cały wyjazd nie będzie droższy niż wyjazd w obrębie Polski. Z pewnością lot samolotem będzie dla każdego dziecka niezwykłym przeżyciem. Jeżeli nie mamy pieniędzy, by gdzieś wyjechać na weekend majowy, warto rozeznać się, jakie atrakcje dla rodzin z dziećmi przewidziano w naszej miejscowości lub okolicznych miastach i w miarę możliwości z nich skorzystać. Nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, by spędzić czas miło i aktywnie.

Romantyczny weekend majowy we Dwoje

Weekend majowy to też dobry czas na krótki, romantyczny wypad dla par. Popularne stają się na przykład weekendowe pakiety dla Dwojga w SPA, gdzie można przenocować oraz skorzystać z wielu zabiegów relaksujących i upiększających. To świetne rozwiązanie zarówno dla par, jak i dla przyjaciółek. W Majówkę można też wybrać się na piknik z prawdziwego zdarzenia – z pysznym lunchem, delikatnym musującym winem, kocem i koszykiem.

weekend majowy

Może nie jest to wyszukany sposób spędzenia wolnego czasu, ale na pewno bardzo przyjemny i relaksujący. Na piknik można wybrać się rowerami, ciesząc przy okazji oczy pięknymi widokami.

Pin It

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *