Aktywność dla seniora, czyli zdrowie i rozrywka w jednym

Mówi się, że wiek to tylko liczba, a najważniejsze jest to, czy czujemy się młodzi wewnątrz. Dużo w tym prawdy, gdyż osoby młode duchem chętniej podejmują się różnych wyzwań i żyją aktywnie, mimo starszego wieku. Aktywność dla seniora to już nie tylko rozrywka i miłe spędzenie czasu, ale dbanie o własną formę i zdrowie. Jak więc starsze osoby mogą spędzać czas aktywnie?

Aktywność dla seniora – zdrowo i radośnie

Starsze osoby, które są jeszcze sprawne ruchowo, mogą na wiele sposobów spędzać czas aktywnie. To dobre rozwiązanie, nie tylko gdy chcemy poprawić samopoczucie i wzmocnić kondycję, ale też gdy doskwiera nam samotność. Korzystając z różnych zajęć organizowanych przez miasto, mamy okazję poznać wiele ciekawych osób z okolicy i nawiązać przyjaźnie. Dla starszej, samotnej osoby, która być może straciła już współmałżonka, a rodzina mieszka daleko, to szansa na poznanie kogoś miłego i dobrego wykorzystanie nadmiaru wolnego czasu. Jakie zajęcia będą więc odpowiednie dla seniora? Oto nasze pomysły:

TANIEC

Mogłoby się wydawać, że kursy tańca zarezerwowane są wyłącznie dla młodych i wygimnastykowanych osób, ale to również świetna aktywność dla seniora. Przecież starsze osoby wciąż mogą lubić tańczyć, tak jak kiedyś za młodu. Kurs tańca towarzyskiego dopasowany do możliwości osób starszych może być świetnym ćwiczeniem fizycznym, a jednocześnie wspaniałą zabawą. Na taki kurs można wybrać się samemu lub z osobą towarzyszącą. Nigdy nie jest za późno na naukę tańca! aktywność dla senioraJednymi z zajęć, które łączą taniec i ćwiczenia jest Zumba. Zajęcia Zumby Gold organizowane są właśnie z myślą o seniorach.

NORDIC WALKING

Jedna z ulubionych aktywności wśród osób starszych. Nie wymaga zbytnich umiejętności ani siły fizycznej, a jedynie wygodnych butów i specjalnych kijków do nordic walkingu. Dzięki nim podczas energicznego spaceru pracuje o wiele więcej mięśni. Nordic walking można uprawiać cały rok. aktywność dla senioraPrzebywanie i spacerowanie na świeżym powietrzu to wspaniała aktywność dla seniorów, którzy mają problemy z sercem bądź układem oddechowym. To także dobry sposób na wzmocnienie mięśni i stawów.

BASEN

Jeżeli zdrowie i możliwości na to pozwalają, dobrym pomysłem na aktywne spędzenie czasu jest pływanie. Świetnie wpływa na kręgosłup, pozwala zachować szczupłą sylwetkę i nie obciąża stawów. Istnieją też zajęcia fitnessu wodnego, odbywające się właśnie w basenie. To ciekawa alternatywa dla klasycznego fitnessu, która może zainteresować szczególnie seniorki.aktywność dla seniora

Dodaj komentarz