Chiny – wyrusz w orientalną przygodę

Marzy Ci się przygoda, której nigdy nie zapomnisz? Chcesz spędzić tegoroczny urlop w miejscu absolutnie wyjątkowym? W takim razie Chiny to idealny kierunek! Przeżyj orientalną przygodę, zobacz miejsca słynne na cały świat i spróbuj chińskiej kultury na talerzu.

Chiny – najważniejsze informacje

Chiny, a dokładniej mówiąc Chińska Republika Ludowa to państwo w Azji Wschodniej, obejmujące historyczne Chiny bez Tajwanu oraz Tybet i inne ziemie w Azji Środkowej. Większa część Chin to góry i wyżyny, zaledwie 10% powierzchni to niziny. Na północy kraju dominują stepy i pustynie. W północno-wschodniej części Chin znajduje się Nizina Mandżurska otoczona górami, natomiast na zachód od niej ciągnie się Wielki Chigan, na północ Mały Chigan, a na wschód Góry Wschodniomandżurskie. Stolicą Chin jest Pekin, a najważniejszym i najbardziej rozpoznawalnym zabytkiem, będącym też jednym z cudów świata, jest Mur Chiński ciągnący się przez kilka tysięcy kilometrów.

chiny
Mur Chiński

Atrakcje turystyczne w Chinach

Chiny oferują nam bez wątpienia wyjątkowy, industrialny krajobraz. Ponieważ jest to bardzo rozległy kraj, nie sposób zobaczyć każdego zabytku i urokliwego miejsca. Niemniej kilka z nich trzeba odwiedzić koniecznie. Poznajmy chociaż trzy takie miejsca.

Tarasy Ryżowe Smoczego Brzegu –

chinyto strome zbocza kształtowane przez kilka pokoleń, na kształt schodów. Stworzono go, by na płaskich skrawkach gór móc uprawiać ryż, nawet na wysokości 800 metrów n.p.m. O każdej porze roku miejsce to zachwyca nas różnorodnym krajobrazem – latem kipi soczystą zielenią, jesienią przeplatają się tu żółte wstęgi świeżo ściętego zboża, a zimą pokryte śniegiem.

Armia Terakotowa –

chinyto ósmy cud świata, symbol potęgi cesarskich Chin, przedstawia osiem tysięcy żołnierzy naturalnej wielkości z III wieku p.n.e. Można je podziwiać w muzeum nieopodal miasta Xian.

Wąwóz Skaczącego Tygrysa –

chinyto jeden z najpiękniejszych i największych wąwozów na świecie. Położony jest między Śnieżną Górą Nefrytowego Smoka i Górą Haba. Znajduje się tam trasa trekkingowa między wodospadem, z widokiem na szczyty gór i rzekę Jangcy. To prawdziwa gratka dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Chińska kuchnia

Chińska kuchnia jest znana na całym świecie. Jest bardzo różnorodna, gdyż wywodzi się z różnych ludów i rejonów Chin. Charakterystycznymi składnikami kuchni chińskiej jest przede wszystkim ryż i makarony, a także tofu, sos sojowy, sos hoisin, ocet ryżowy, sos ostrygowy i pieprz syczuański. Potrawy chińskie jada się zwykle pałeczkami z miseczek, a zupy łyżką.

chiny
W Chinach jada się głównie pałeczkami.

Chiny to kraina bez wątpienia wyjątkowa. Każdy prawdziwy turysta i miłośnik wrażeń powinien je odwiedzić!

Dodaj komentarz