Ciechocinek – miasto pełne wrażeń!

Dzień dobry!

Jak mijają Wam kolejne tygodnie wakacji? Mam nadzieję, że w pełni korzystacie ze słońca, długich dni i pięknych krajobrazów. Dla tych, którzy niestety muszą pracować, także istnieje opcja wypoczynku, nawet na weekend. Szczególnie urzekającą scenerię posiada miasto Ciechocinek i to właśnie miasto chciałabym Wam nieco przybliżyć.

Ciechocinek – miasto uzdrowiskowe

Ciechocinek to jedno z piękniejszych turystycznych miast w Polsce. Oczywiście głównie kojarzy nam się jako miejscowość uzdrowiskowa, gdyż są tu liczne sanatoria, nie można jednak zapominać także o bogatej bazie noclegowej zapewniającej liczne atrakcje. Ciechocinek to miasto, do którego warto się wybrać w weekend. Jeżeli zależy nam na odprężeniu i relaksie, by wrócić do swoich obowiązków wypoczętym, warto zatrzymać się w jednym z hotelów SPA, jakie są w Ciechocinku. Typowymi zabiegami w hotelowym gabinecie SPA są między innymi: masaże, kąpiele relaksacyjne i lecznicze, zabiegi na twarz i okolice oczu, zabiegi na ciało, zabiegi medical i zabiegi uzupełniające. Mogą one mieć jedynie charakter pielęgnacyjny i odprężający, ale też leczniczy lub rehabilitacyjny – wszystko zależy od nas i naszych potrzeb. A teraz trochę o atrakcjach turystycznych.

Ciechocinek – miasto turystyczne

Miłośnicy zwiedzania znajdą w Ciechocinku wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć na własne oczy. Zaliczamy do nich: Dywan kwiatowy, Zegar kwiatowy, Dworek Prezydenta RP, liczne fontanny, na przykład „Jaś i Małgosia”, „Żabka” lub „Grzybek”, Park Tężniowy, Park Zdrojowy, Teatr Letni czy Partery Hellwiga.

 

dywan kwiatowy
Dywan Kwiatowy w Ciechocinku

 

fontanna grzybek - ciechocinek
Fontanna „Grzybek”

 

park tężniowy - ciechocinek
Park Tężniowy

Latem te miejsca przyciągają wielu turystów.

Zachęcam wszystkich, którzy nie mogą wyjechać teraz na zasłużony urlop, by odwiedzili Ciechocinek chociaż na weekend. Na pewno będziecie zadowolenia z tego pobytu!

Pozdrawiam,
P.

Dodaj komentarz