Jak długo musimy czekać na nowy samochód z salonu dealerskiego?

Zdecydowałeś się na zakupienie nowego auta prosto do dealera? To dobry pomysł, ponieważ nie tylko mamy wtedy pewność co do jego stanu technicznego, ale jeszcze otrzymujemy gwarancję. Jednak jeśli myślisz, że od razu po zakupie wyjedziesz z salonu swoim nowym modelem, możesz się zdziwić. Jak długo będziemy musieli poczekać na otrzymanie auta?

Ci, którzy już mieli okazję zakupić auto nowe, prosto z salonu, na pewno wiedzą, że czasami na jego odbiór będziemy musieli zaczekać. Wobec tego początkowy entuzjazm od razu po złożeniu zamówienia może szybko opaść, gdy naszego wymarzonego samochodu nie dostaniemy od ręki. W zależności od tego, jakie auto wybraliśmy, będziemy musieli zaczekać na nie od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy!

Jak długo musimy czekać na nowy samochód z salonu dealerskiego?

Od czego zależy czas oczekiwania na auto z salonu?

Fakt, że musimy czekać na konkretny samochód, wynika przede wszystkim z tego, że musi być on odpowiednio dla nas złożony. Przy zakupie mamy możliwość wyboru wersji silnika, wersji wyposażenia, możemy określić kolor oraz wiele innych parametrów. Dlatego producent musi wtedy wyposażyć model tak, aby odpowiadał on oczekiwaniom klientów.

To, jak długo zajmie jego złożenie, jest też zależne od popularności danego modelu, od tego, gdzie będzie on produkowany, ponieważ potem musi być do nas dostarczony. Zatem wtedy, gdy zależy nam na szybkości, powinniśmy zapytać dilera, które modele aut będziemy mogli otrzymać od razu.

Jakie auta zakupimy od ręki?

Gdy chcemy otrzymać samochód bez czekania, w takim przypadku powinniśmy przede wszystkim sprawdzić, co diler Ford czy innej marki ma na swoim placu oraz w salonie. Takim autem będziemy mogli wyjechać na drogę po opłaceniu zamówienia i załatwieniu potrzebnych formalności – nawet tego samego dnia.

Warto też wskazać, że zakupimy od ręki samochody oferowane z wyprzedaży pod koniec roku. Jednak i w tym przypadku mamy do wyboru tylko określone modele z takim, a nie innym wyposażeniem i w konkretnym kolorze. Gdy będziemy chcieli mieć auto odpowiadające naszym indywidualnym wymaganiom, wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak wykonać zamówienie i poczekać.


Dodaj komentarz