Dobry smartfon atrybutem biznesmena

Witam Moi Drodzy Czytelnicy!

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu. Telefony mają nawet dzieci w wieku przedszkolnym (to według mnie przesada…), a co dopiero biznesmeni. Dobry smartfon to atrybut dobrego przedsiębiorcy. Dlaczego właśnie smartfon jest niezbędny w biznesie? I czym się kierować przy jego wyborze?

Dobry smartfon to narzędzie do pracy

Dobry smartfon różni się od zwykłego telefonu komórkowego przede wszystkim systemem operacyjnym, który posiada znacznie więcej funkcji. W biznesie nie liczą się smsy czy dzwonki, ale przede wszystkim dostęp do szybkiego Internetu, do poczty elektronicznej, możliwość prowadzenia videorozmów. A posiadając system operacyjny, mamy dostęp do mnóstwa bezpłatnych aplikacji przydatnych w biznesie. Przedsiębiorcy potrzebują także telefonu z mocną, wytrzymałą baterią, aby mogli korzystać z niego nawet kilka dni bez potrzeby ładowania. To właśnie smartfony posiadają takie baterie, wytrzymujące około 5 dni. To ogólnie. A teraz skupmy się na dwóch najważniejszych funkcjach: szybki dostęp do sieci i rozbudowana poczta elektroniczna.

Szybki Internet, bezpieczna poczta

Dobry smartfon musi być wyposażony w moduł 3G, który gwarantuje szybki dostęp do sieci z różnych miejsc. Przydatnym dodatkiem jest też Wi-Fi w trzech standardach b/g/n. Gdy natomiast potrzebujemy skorzystać z Internetu w laptopie, a nie posiadamy łącza, w smartfonie przyda się także funkcja udostępniania Internetu, czyli router Wi-Fi. Poczta elektroniczna to kolejne podstawowe narzędzie w biznesie. W dobrym smartfonie powinna istnieć możliwość synchronizacji poczty elektronicznej i firmowych serwerów. O ile pierwsza rzecz nie stanowi większego problemu, o tyle druga wymaga specjalnego oprogramowania. Funkcja ta umożliwia zsynchronizowanie skrzynki w telefonie z pocztą elektroniczną, ale też kontaktami, kalendarzem i zaplanowanymi zadaniami znajdującymi się na serwerze firmy. Jednocześnie potrzebne są bardzo dobre zabezpieczenia, gdyż na poczcie firmowej często znajdują się poufne dokumenty i dane, niebezpieczne więc by było, gdyby wpadły one w niepowołane ręce.

A jaki smartfon Waszym zdaniem jest najbardziej biznesowy? Napiszcie w komentarzach! A tymczasem polecam Wam zajrzeć również TUTAJ.

Pozdrawiam,
P.

2 thoughts on “Dobry smartfon atrybutem biznesmena

  1. Ważne jest żeby telefon chodził płynnie i szybko, samsung S6 ma bardzo szybki przesył danych i w ogóle nie zawiesza się. Idealnie nadaje się na telefon biznesowy, ma szereg funkcji, które usprawniają pracę jak chociażby funkcja multiwindow, która pozwala pracować na kilku aplikacjach jednocześnie.

Dodaj komentarz