Dodatkowe ubezpieczenie samochodu? Rozważ pakiet

Nowe auto to łakomy kąsek dla złodzieja, a wypadek lub zniszczenie w wyniku dewastacji też niestety nie należą do rzadkości. Ryzyko jest znaczące, dlatego kupując nowy samochód, warto rozważyć jego dodatkowe ubezpieczenie, szczególnie jeśli w grę wchodzi leasing lub kredyt.Obowiązkowe ubezpieczenie OC chroni nas jedynie, gdy spowodujemy wypadek lub zniszczymy cudzą własność. Jego cena jest u większości ubezpieczycieli zależna od pojemności silnika auta, więc powyżej 1800 cm3, samo OC kupione indywidualnie może kosztować więcej niż pakiet w salonie. Dzieje się tak dlatego, że dzięki długotrwałej współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi, dealerzy mogą proponować nam naprawdę korzystne warunki. Pakiety są różne, jednak warto poszukać takiego, w którego skład oprócz OC wchodzą: autocasco (AC), ubezpieczenie od następstw niebezpiecznych wypadków (NNW), jak również Car Assistance, Auto Pomoc, ZK, tak jak np. tu:  http://www.daciafinansowanie.pl/ubezpieczenie/uslugi/ubezpieczenia-pakietowe

Pakiet opłaca się przede wszystkim tym osobom, które używają auta codziennie, więc ryzyko stłuczki jest spore. Dodatkowo warto wiedzieć, że cena pakietu jest zryczałtowana, a więc nie ma znaczenia, czy jeździmy bezwypadkowo, jesteśmy początkującym kierowcą, czy też mamy na koncie stłuczki – zapłacimy tyle samo. Jeśli już straciliśmy zniżki, jeszcze ich sobie nie wyrobiliśmy lub mamy niższe niż 30% − to pakiet jest najkorzystniejszą możliwą opcją.

dokker-jazda

Jeżeli jeździmy codziennie, powinniśmy mieć dodatkowe ubezpieczenie. Co do przydatności komunikacyjnego NNW nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać – wypadki się niestety zdarzają, a wówczas o uszczerbek na zdrowiu nietrudno. Nawet gdy jesteśmy mistrzami kierownicy, nie mamy kontroli nad innymi użytkownikami dróg. Autocasco zabezpieczy nas przed sytuacją, gdy nie można określić przyczyny wypadku. Wykupiony pakiet daje nam też pewność, że nasze nowe auto zostanie naprawione bezgotówkowo (czyli dla nas bezproblemowo) i z wykorzystaniem oryginalnych części objętych gwarancją. W przypadku kradzieży czy pożaru jest to jeszcze istotniejsze – inaczej musielibyśmy spłacać raty za samochód, którego już nie zobaczymy.

Jeśli często wyjeżdżamy w trasę, warto poszukać oferty obejmującej bogaty Car Assistance i Auto Pomoc. Gdy jesteśmy z dala od domu, odholowanie auta i samochód zastępczy na czas naprawy to nie wszystko, w dobrym pakiecie możemy liczyć nawet na pokrycie kosztu hotelu. A jeśli zawiedzie akumulator, zatrzaśniemy sobie kluczyki, lub zapomnimy napełnić bak i nagle zabraknie nam benzyny – nie będziemy żałować, ze wykupiliśmy pakiet.

Koszt pakietu bywa różny – warto wcześniej sprawdzić warunki i dopytać o szczegóły, by zwrócić uwagę na stosunek ceny do zakresu proponowanej ochrony. Istotną kwestią jest też uwzględnienie swojej indywidualnej sytuacji: np. jeśli nie mamy możliwości garażowania auta, warto poszukać opcji z ubezpieczeniem szyb. Jedno jest pewne – komfort i spokój, jakie zapewnia dodatkowe ubezpieczenie auta są bezcenne.

Dodaj komentarz