Nowoczesne technologie: ekspres na kapsułki

Nowoczesna technologia dotarła już do naszych kuchni. Teraz wszystko, począwszy od zwykłej kawy, a kończąc na wykwintnym obiedzie można przygotować za pomocą specjalnych urządzeń kuchennych. Dziś przyjrzymy się jednemu z nich – chodzi o ciśnieniowy ekspres na kapsułki.

Ekspres na kapsułki – diament wśród ekspresów ciśnieniowych

Ekspresy ciśnieniowe podbijają serca kawoszy, gdyż pozwalają przygotować przepyszną, aromatyczną i intensywną kawę przy minimalnym wysiłku. Tak naprawdę w grę wchodzi opanowanie obsługi programatora i tyle! Po naciśnięciu odpowiedniego guzika ekspres sam zrobi wybraną przez nas kawę, może to być espresso, latte czy cappuccino. Ale nawet pośród ekspresów ciśnieniowych można znaleźć różne modele, które zasadniczo się od siebie różnią. Jednym z nich, który zdobył sporą popularność jest właśnie ekspres na kapsułki.ekspres na kapsułki Jego ogromną zaletą jest to, że jest… nieduży. Tak, ekspresy na kapsułki zwykle mają kompaktowy kształt i rozmiar, dzięki czemu znajdzie się dla nich miejsce nawet w niedużej kuchni. Ponadto ekspresy te dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, więc świetnie uzupełnią design kuchni, stając się jej ozdobą, a nie jedynie jednym z wielu sprzętów.

A co powiedzieć o technologii?

Ekspresy do kawy na kapsułki mają dość prostą zasadę działania. W miejscu przeznaczonym do tego wkłada się kapsułkę z kawą, a po wyborze właściwego programu ekspres po prostu ją parzy, poddając zmielone ziarna wysokiemu ciśnieniu wynoszącemu około 19 barów. Dzięki temu kawa jest aromatyczna i wyśmienita. Kawa z kapsułek zawsze jest hermetycznie zamknięta, więc mamy pewność, że będzie najwyższej jakości, ponadto dostępna jest w różnych wersjach smakowych i rodzajowych.

ekspres na kapsułki
Kawa w kapsułkach jest hermetycznie zamknięta, dzięki czemu zawsze jest świeża i aromatyczna.

Niektóre nowoczesne ekspresy na kapsułki posiadają wbudowany spieniacz do mleka, co umożliwia przygotowywanie białej kawy latte. Szczegółowe informacje o danych technicznych i możliwości zakupu takiego ekspresu znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz