Fotografia inwestycji, a skuteczna reklama

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych elementów reklamy jest obraz. Zdjęcia odgrywają wręcz kluczową rolę i mają największy wpływ na decyzję odbiorców. Dlatego fotografia inwestycji jest ważnym elementem w ofercie profesjonalnych firm fotograficznych. Sprawdźmy, na czym polega.

Fotografia inwestycji, czyli jak lepiej sprzedać produkt?

Obecnie bardzo wiele osób korzysta z Internetu w celu kupowania różnych produktów, od ubrań po wycieczki. Dlatego internetowe sklepy i oficjalne strony różnych hoteli czy restauracji przykładają ogromną wagę do estetyki swoich stron. To, co zobaczy potencjalny Klient z pewnością wpłynie na jego ostateczny wybór. Na przykład szukając hotelu na wakacje, przede wszystkim będziemy kierować się zamieszczonymi zdjęciami w galerii. I chociaż równie ważne będą dla nas opinie innych Klientów, decyzja będzie zależała od tego, czy wystrój, wyposażenie oraz okolica odpowiada naszym oczekiwaniom i upodobaniom.

fotografia inwestycji
Fotografia inwestycji – pokój hotelowy

Okazuje się, że 81% kupujących szukając produktu, klika na jego zdjęcie, podczas gdy tylko 7,6% na jego nazwę (badania przeprowadzone przez firmę okazje.info). Zatem to, co zobaczymy wpłynie na to, czy tego chcemy. Dlatego też fotografia inwestycji ma duże znaczenie w tworzeniu takich ofert, czy to w Internecie, czy w katalogach.

W czym tkwi sekret?

Okazuje się, że nie chodzi tu po prostu o sfotografowanie danego miejsca. Takie zdjęcia powinny uwypuklić największe atuty i zachęcić Klienta do skorzystania z oferty. Chodzi tu o wyróżnienie klimatu danego obiektu, grę świateł, korekcję barw, kontrastu i niezbędny retusz.

fotografia inwestycji
Fotografia inwestycji – mieszkanie pokazowe
fotografia inwestycji
Fotografia inwestycji – plac budowy

Takie zdjęcia trafiają na strony internetowe, ulotki czy reklamy w innych miejscach i są tak naprawdę jedynym narzędziem do przekonania do siebie Klientów. Powinny więc być wykonane z największą starannością. Z takich usług korzystają wspomniane już wcześniej hotele czy restauracje, ale również deweloperzy oddający na sprzedaż nowe mieszkania lub całe osiedla czy też biura turystyczne oferujące atrakcyjne wycieczki w egzotyczne kraje.

Przykład profesjonalnie wykonanej fotografii inwestycji można znaleźć TUTAJ.

Dodaj komentarz