Garnki do kuchni indukcyjnej – jakie wybrać?

Wiele osób, urządzając swoją kuchnię, decyduje się na płytę indukcyjną. W ostatnim czasie indukcja stała się bardzo popularna i widocznie tańsza, a korzystanie z niej na co dzień jest ekonomiczne i funkcjonalne. Niemniej, w przeciwieństwie do innych rodzajów kuchenek, płyta indukcyjna wymaga też specjalnie dobranych garnków. Jakie garnki do kuchni indukcyjnej wybrać?

Garnki do indukcji – czym się charakteryzują?

Garnki do płyty indukcyjnej wykonane są z metalu ferromagnetycznego, czyli przyciągającego magnes. Tylko taki garnek będzie mógł zadziałać na płycie indukcyjnej. Nie sprawdzą się więc garnki ceramiczne, szkła, miedzi czy aluminium. Kolejna ważna cecha to kształt spodu garnka – musi być tak zaprojektowany, by ściśle przylegał do płyty, a konkretnie miejsca oznaczonego. Ważne, by nie był większy od zaznaczonego pola grzejnego, ponieważ wtedy kuchnia się nie uruchomi i nic nie ugotujemy. Istotna jest też grubość dna garnka – im grubsze, tym lepsze. Ponadto dno powinno być całkowicie płaskie, aby ściśle przylegać do płyty, a najlepszym rozwiązaniem są garnki mające mniejszą średnicę dna niż środek. Wtedy na pewno sprawdzą się na indukcji, a ponadto będą bardziej ekonomiczne. Dobrze też, by miały solidne, nienagrzewające się uchwyty oraz pokrywy idealnie dopasowane do średnicy.

Tefal – kolekcja garnków do płyty indukcyjnej

Chyba największą zaletą garnków do indukcji jest to, że z powodzeniem można z nich korzystać także na innego rodzaju kuchenkach. Zatem inwestycja w nie jest opłacalna, bo nawet jeśli z czasem zrezygnujemy z indukcji, zostają nam solidnie wykonany zestaw garnków i patelni, z których nadal możemy korzystać. Marka Tefal posiada w swojej ofercie linię garnków i patelni przystosowanych do płyt indukcyjnych. Oto niektóre modele:

garnki

 

garnki
Zestaw garnków Tefal Classy Chef
garnki
Zestaw garnków Tefal Hero
garnki
Zestaw garnków Tefal Duetto
garnki
Zestaw garnków Tefal Ingenio z odłączaną rączką.

Więcej produktów z oferty Tefala znajdziecie na ich stronie internetowej: https://www.tefal.pl/Garnki-i-Patelnie/Patelnie-i-garnki/c/pots%2B%26%2Bpans.

One thought on “Garnki do kuchni indukcyjnej – jakie wybrać?

Dodaj komentarz